pułapki

Czy mieszkańcy Radomia i okolic mogą skorzystać z oferty profesjonalnych firm zajmujących się deratyzacją?

Gryzonie stanowiące zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia człowieka, mogą się pojawić w każdym budynku. Czy to deratyzacja w Radomiu, czy w innym mieście, czasem trzeba skorzystać z pomocy fachowców. Niezbędna jest wtedy deratyzacja pomieszczeń. Co więcej, w niektórych przypadkach jest ona obowiązkowa nawet bez wykrycia obecności szkodników. Czy deratyzacja to usługa łatwo dostępna? 

Deratyzacja w profesjonalnym wykonaniu

Istnieją pewne domowe sposoby na gryzonie. W internecie można znaleźć wiele wskazówek dotyczących tego, co odstrasza szczury. Niestety żadna z tych metod nie jest całkowicie skuteczna. Jedynie deratyzacja pomieszczeń  z wykorzystaniem fachowych metod daje odpowiednie efekty. Deratyzacja na  terenie Radomia znajduje się w ofercie firmy Patron Pest.

Metody wykorzystywane do deratyzacji można podzielić na dwie główne kategorie. Chodzi o metody chemiczne i niechemiczne. Te pierwsze to po prostu trutki, czyli środki zawierające truciznę. Preparaty rozłożone w miejscu występowania szkodników są przez nie spożywane, w wyniku czego dochodzi do zlikwidowania populacji. Poza tym można również zastosować pułapki — żywołowne lub sprężynowe. Wszystkie wymienione rozwiązania są skuteczne. Zatem które z nich należy stosować? O tym decydują fachowcy, określając aktualną sytuację. Najczęściej decydują się połączyć metody chemiczne z niechemicznymi.

Nie tylko szczury, czyli deratyzacja myszy i kun

Warto mieć na uwadze, że deratyzacja dotyczy nie tylko szczurów. Całkiem często wykonywana jest też deratyzacja myszy i kun. Zasadniczo procedura jest taka sama, jednak intensywność działań może być nieco inna. W przypadku myszy można użyć mniejszej ilości trutki lub mniejszych pułapek. Kuny wymagają wyłożenia pułapek o większych wymiarach oraz większych ilości trutki. Gatunek występujących szkodników decyduje o tym, ile kosztuje deratyzacja w domu. Wydaje się to oczywiste, ponieważ im więcej środków trzeba zastosować, tym wyższe koszty ponoszone przez wykonawcę deratyzacji.

Obowiązkowa deratyzacja — kto musi ją przeprowadzać?

W niektórych przypadkach deratyzacja w Radomiu (i innych miastach w Polsce) jest obowiązkowa. Wynika to z tego, że każdy zarządca budynku ma obowiązek zapewnienia właściwych warunków sanitarnych. Dlatego też powinien regularnie zlecać deratyzację.

Dotyczy to również właścicieli gospodarstw rolnych. Wszystko w trosce o zdrowie i życie ludzi. Warto podkreślić, że nakaz może dotyczyć również dezynsekcji. Przy okazji wyjaśnijmy, że deratyzacja a dezynsekcja to nie to samo. Pierwszy dotyczy likwidacji szczurów, myszy i kun. Drugi natomiast usuwania owadów. Metody stosowane w ramach obu tych procedur są odmienne.

Zarówno deratyzacja, jak i dezynsekcja są łatwo dostępne zarówno w Radomiu, jak i w wielu innych miastach w kraju. Profesjonalne firmy działające w tym obszarze rynku przyjmują zlecenia od klientów komercyjnych i prywatnych.