drzwi antywlamaniowe

3 rzeczy, które faktyczni chronią dom przed włamaniem

Budowa domu to jedno, a jego ochrona przed złodziejami to drugie. Coraz więcej osób dostrzega problem i inwestuje w rozwiązania pozwalające na zwiększenie komfortu ochrony. Drzwi antywłamaniowe, rolety okienne, monitoring, alarm – to tylko niektóre sposoby, aby być bezpiecznym.

Dom to przede wszystkim bezpieczna przystań, w której odpoczywamy oraz cieszymy się ciepłem rodzinnym. Aby żyć i mieszkać w sposób komfortowy oraz bezpieczny o zabezpieczeniu domu trzeba myśleć już na etapie wyboru projektu. Tam znajdziemy bowiem informacje o tym, jakie okna powinniśmy zastosować, jakie drzwi. To dwie kluczowe kwestie, o które warto zadbać. Istnieją 3 proste kroki do tego, aby zmniejszyć ryzyko włamania oraz zabezpieczyć własną rodzinę.

Własna uwaga i ostrożność

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, która ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób funkcjonuje dom oraz w jakim stopniu jest on zabezpieczony przed złodziejami zależy głównie od nas samych oraz od naszego zachowania, czujności, braku zapominalstwa. Jeżeli w domu mamy narzędzia do tego, aby utrudnić złodziejom dostęp do domu, np. drzwi antywłamaniowe, kraty, rolety okienne, alarm to nie wahajmy się, aby ich używać i pamiętajmy o nich. Nocą zamykajmy drzwi i okna, opuszczajmy rolety, podczas nieobecności włączajmy alarm oraz informujemy zaufanych sąsiadów o wyjeździe. Prośmy rodzinę, aby opiekowała się domem.

Zobacz także: https://superweb.com.pl/gdzie-kupic-solidne-drzwi-antywlamaniowe/

Drzwi antywłamaniowe

Z punktu widzenia bezpieczeństwo domu w dużej mierze zależy od tego, jakimi drzwiami dysponujemy. Drzwi zewnętrzne najlepiej, aby były antywłamaniowe, to znaczy posiadały odpowiednie rozwiązania, które przede wszystkim chronią przed szybkim otwarciem zamka, rozwierceniem wkładki, wyważeniem drzwi, wypchnięciem ramy, dostania się do zamka poprzez przeszklenie.

Solidna jakość wykonania drzwi, począwszy od ramy, poprzez skrzydło, skończywszy na zamkach i klamce to podstawa, o której trzeba pamiętać.

Rolety ewentualnie kratownice

Okna to ten element domu, przez który bardzo często złodzieje dostają się do wnętrza domu. Odpowiednie zabezpieczenie znacząco to utrudni. Dobrym sposobem są specjalne zewnętrzne rolety antywłamaniowe, które stanowią skuteczną ochronę, posiadają estetyczny wygląd, przez wiele lat zachowają swoje oryginalne parametry. Starszym, ale również solidnym rozwiązaniem są kratownice, bardzo popularne, które można wykonać w formie klasycznej bądź nowoczesnej.