bariery ochronne

Bariery potrójnej technologii – jaki poziom ochrony budynku zapewniają?

Bariery potrójnej technologii to wysoce zaawansowany system ochrony. Dlaczego jednak tak jest i na jakiej zasadzie ta niefizyczna bariera działa?

Bariery potrójnej technologii – czym one dokładnie są?

Jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju poziomy zabezpieczeń czy alarmów, na obecnym rynku jesteśmy w stanie znaleźć naprawdę wiele ciekawych propozycji, które dzięki rozwojowi technologii rosną niczym grzyby po deszczu. Ciekawą propozycją bez cienia wątpliwości będzie tutaj takie rozwiązanie, jak bariery potrójnej technologii. Co jednak tak naprawdę kryje się za tą tajemniczą nazwą? Bariery potrójnej technologii to wyjątkowe czujniki, które łączą w sobie trzy różne czujniki. Są to kolejno czujniki podczerwieni, czujniki mikrofalowe oraz czujniki ultradźwiękowe, które do swojego działania i lokalizowania odległości od osób czy przedmiotów używają efektu Dopplera. To bardzo zaawansowane urządzenia stosowane co prawda najczęściej w miejscach podwyższonej ochrony, lecz coraz częściej również i w biurach.

Bariery potrójnej technologii – co pozwala im na skuteczne działanie?

Bariery potrójnej technologii posiadają swoją siłę w uzupełnianiu wzajemnych wad poszczególnych czujników. Bariery podczerwieni nie najlepiej działa w nocy, lecz tutaj idealnie sprawdzi się bariera mikrofalowa – i vice versa. Co zaś z dolnym rejestrem, gdzie na przykład bariera mikrofalowa może nie być już aż tak skuteczna? Tam do gry wchodzi czujnik ultradźwiękowy. Dzięki stosowaniu potrójnej technologii, jak zresztą sama nazwa wskazuje, czujniki potrafią być niebywale skuteczne w wykrywaniu niepożądanego wtargnięcia na posesję. Dzięki swojemu rozbudowaniu mogą działać zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz, co jest ich gigantyczną przewagą.

Jak najlepiej zaopatrzyć się w bariery potrójnej technologii?

Bariery potrójnej technologii to zaawansowane systemy, dlatego tak najlepszą opcją jest zakup ich bezpośrednio od producenta, który dodatkowo będzie w stanie odpowiednia skonfigurować dla nas cały system.