dachowka na dach

Blachodachówki – jak wybrać najlepsze?

Wybór odpowiedniego materiału, który pokryje dach jest niezwykle ważny. Od niego zależy między innymi izolacja termiczna czy też akustyczna domu, a także komfort przebywania na jego poddaszu. Jednym z popularniejszych pokryć dachowych jest blachodachówka. Gdzie kupić dobrą blachodachówkę i jak wybrać najlepszą?

Gdzie kupić blachodachówki?

Najlepsze blachodachówki w Markach kupimy zazwyczaj w firmach, które specjalizują się w usługach dekarskich. Oferują one więc takie usługi jak montaż pokryć dachowych, konstrukcja nowych dachów, przebudowa poddaszy czy też właśnie sprzedaż i montaż różnych pokryć dachowych, w tym właśnie blachodachówek. Takowe przedsiębiorstwa najłatwiej znajdziemy oczywiście w internecie, który dziś jest prawdziwą skarbnicą firm.

Przeglądając sieć w poszukiwaniu dobrego sklepu oferującego blachodachówki, a także usługi dekarskie trafić możemy na firmę Techbud Filipiak. Specjalizuje się ona właśnie w usługach powiązanych z dachami i jest w stanie szybko i sprawnie skonstruować nowy dach, a także zaoferować blachodachówki wysokiej jakości.

Jak wybrać blachodachówki?

Podstawowa kwestia, którą należy brać pod uwagę to wygląd blachodachówki. Ten zależy przede wszystkim od jej kształtu. Znajdziemy blachodachówkę falistą, która wygląda podobnie do najbardziej klasycznej dachówki ceramicznej, blachodachówkę trapezową, a coraz większą popularność zyskuje blachodachówka płaska, która świetnie sprawdza się w nowoczesnych budynkach, które posiadają dach o nachyleniu co najmniej 9 stopni. Rodzajów blachodachówki jest jednak znacznie więcej.

Inna bardzo ważna kwestia to oczywiście parametry blachodachówki. Trzeba brać pod uwagę takie wartości jak trwałość materiału, a także jego sprężystość czy też grubość. Blachodachówka musi być bowiem odpowiednio zabezpieczona przed czynnikami atmosferycznymi. W innym wypadku szybko przestała by dobrze wyglądać, a także spełniać swoją rolę przez nadmierną korozję. Niezwykle ważny jest także rodzaj dachówki, a także jej kolor. Warto wybrać taką, której kolor jest gwarantowany przez wiele lat.