Błony klejowe 3m – do czego służą?

Branża budowlana posiada wiele specjalistycznych materiałów, które służą do przyspieszenia wykonywanych prac. Do takich materiałów należą na przykład błony klejowe 3m. Czym właściwie są oraz do czego służą? Eksperci odpowiadają.

Czym są błony klejowe 3m?

Błony klejowe 3m to materiały, które sprzedawane są na rynku w postaci rolek. Jest to bezpośrednio nałożony na silikonowy papier klej, który można w łatwy sposób odkleić. Następnie każda osoba jest w stanie zamontować go na dowolnej powierzchni.

Taśma piankowa 3m 9546 najczęściej wykorzystywana jest do budowania różnorodnych konstrukcji. Często się na nią stawia ze względu na wytrzymałość samego kleju oraz prostotę w obsłudze takiej rolki. Nie trzeba wówczas tracić czasu na przygotowanie bazy klejowej.

Taśmy 3m GPH są również bardzo wytrzymałe oraz ściśle przylegają do konkretnych powierzchni. Mogą być one nie tylko gładkie, ale również chropowate. W ten sposób unika się przewiertów, które mogłyby naruszyć delikatną strukturę ściany. W niektórych przypadkach może być to niemożliwe.

Do czego wykorzystuje się błony klejowe 3m?

Takie błony można wykorzystać na przykład do montażu podsufitek oraz paneli akustycznych. Tego typu materiały posiadają niską energię powierzchniową. Dzięki temu mogą być zamontowane jedynie za pośrednictwem cienkiej warstwy kleju.

Dobrą alternatywą są również kleje w aerozolu 3m. W ten sposób można równomiernie rozprowadzić substancję po całej powierzchni klejącej. Jest to praktyczne rozwiązanie, aby uniknąć zabrudzeń oraz straty czasu.

Warto wspomnieć, że takie błony są odporne na wszelkie działanie promieni słonecznych. Mogą być wykorzystywane nawet w pomieszczeniach, w których panuje wysoka temperatura. Dodatkowo nie działają na nie rozpuszczalniki. Dzięki temu mogą być wykorzystane nawet w trudnych warunkach.

Błony klejowe 3m służą do tego, aby zamontować materiały niskiej energii powierzchniowej. Będzie to między innymi podsufitka oraz panele akustyczne.