aparat sluchowy

Czym się kierować przy wyborze aparatu słuchowego dla dziecka

Wybór aparatu słuchowego dla dziecka nie powinien być absolutnie przypadkowy. W grę wchodzi szereg czynników, jakie należy wziąć pod uwagę zanim podejmiemy decyzję o zakupie tego rodzaju sprzętu. Wśród nich oczywiście najważniejsze jest jego odpowiednie dopasowanie do wady z jaką zmaga się jego mały użytkownik, ale także bezpieczeństwo. Na co jeszcze zwracać uwagę? Co takiego powinno determinować naszą decyzję zakupową? Podpowiadamy.

Wynik badania słuchu

Podstawowym czynnikiem, jaki należy brać pod uwagę wybierając aparaty słuchowe dla dzieci jest to, aby działać zgodnie z wynikiem badania słuchu. To jest bezwzględnie ważne, aby dokładnie dopasować sprzęt do wady, jakie ma nasze dziecko. Tylko i wyłącznie na podstawie wyniku badania można stwierdzić, jaka moc aparatu wchodzi w rachubę. Takie działanie powoduje, że można określić dzięki niemu komfortowy dla małego użytkownika poziom wzmocnienia. Tutaj także wchodzi w grę dopasowanie systemu, który ma mieć w sobie sprzęt. Ważne jest to, aby można było wyodrębnić dźwięki znaczące. W praktyce chodzi o mowę, która pojawia się na tle takich czynników, które mogą zakłócić jakość słyszenia.

Reakcje słuchowe dziecka

Bardzo ważne jest także to, aby uwzględnić reakcje słuchowe naszego dziecka, jakie ma ono w danym aparacie. W praktyce chodzi o to, żeby zweryfikować je działając na podstawie audiometrii. Nie bez znaczenia pozostaje także to, żeby sprawdzić, czy dany model pozostaje kompatybilny z innymi urządzeniami oraz systemami, które mogą zwiększyć jakość słyszenia. Trzeba sprawdzić czy można je ze sobą połączyć etc.

Zobacz także: https://somagazyn.pl/jak-prawidlowo-dbac-o-sluch-w-kilku-krokach/

Urządzenia bezpieczne i odporne na zabrudzenia

Istotną kwestią jest to, żeby urządzenie pozostawało odporne na działanie czynników zewnętrznych, a więc zarówno kurz i pył, jak i wilgoć. Musi być też odporny na działania mechaniczne, jak również tak umiejscowiony, aby dziecko nie miało możliwości go sobie wyrwać etc. Patrzmy także na żywotność baterii, to także czynnik, jaki warto uwzględnić. Wybierajmy modele pewne i dobre jakościowo, u sprawdzonych firm, takich jak między innymi https://akademiaslyszenia.pl/.

Wygląd ma znaczenie

Koniec końców warto także zwrócić uwagę na wygląd danego modelu w który będziemy chcieli zainwestować. W praktyce chodzi o to, żeby i dziecko było zadowolone i my. Niektóre z aparatów mogą być ozdobione jakimiś motywami, które lubi nasz maluch, albo też możemy postawić na takie, które będą po prostu praktycznie niewidoczne.