masaz chinski

Dlaczego warto odwiedzić gabinet masażu chińskiego Tui Na?

Medycyna chińska kryje przed nami naprawdę wiele, a jednym z jej najciekawszych zabiegów bez wątpienia jest masaż Tui Na. Czym on jednak jest i jakie zalety płyną z korzystania z tej techniki?

Masaż chiński Tui Na – czym on tak właściwie jest?

Chińska medycyna od setek lat inspiruje jako ciekawa i często zaskakująco skuteczna alternatywa w wielu różnych kwestiach. Bardzo często bowiem bazuje ona na łączeniu naszych działań z klimatem oraz przyrodą, by doprowadzić nasze ciało oraz umysł do pełni harmonii. Bardzo dobrym przykładem bez wątpienia jest tutaj sztuka masażu, która zarówno w Państwie Środka, jak i w całym tamtejszym rejonie globu jest mocno propagowana. Przykładem, który idealnie wpisuje się w tę konwencję bez wątpienia są usługi, które jesteśmy w stanie spotkać w takich miejscach, jak gabinet masażu chińskiego Tui Na w Krakowie. Czym jednak tak właściwie jest masaż Tui Na? To tradycja sięgająca 2000 lat, skupiająca się na masażu kręgosłupa. Nazwa tego zabiegu w dosłownym tłumaczeniu oznacza „naciskać-chwytać” i to właśnie na tych dwóch kwestiach opiera się ten masaż. 

Dlaczego warto zdecydować się na masaż chiński Tui Na?

Masaż Tui Na opiera się na chęci stworzenia balansu energetycznego w naszym ciele w bardzo konkretny sposób. W tej filozofii bowiem wyróżnionych jest 365 punktów energetycznych, przez które przepływa Qi – energia, którą według chińskiej szkoły filozoficznej posiada każdy człowiek. Nie jest to zabieg relaksacyjny, lecz jego siłę dobiera się w zależności od odporności klienta na ból. Seria ucisków i chwytów ma sprawić, że pozbędziemy się spięć, bólów oraz problemów z ruchliwością. Ma on również poprawiać działanie układu pokarmowego, oddechowego i krwionośnego. Masaż Tui Na pomaga również na nerwobóle, problemy z kręgosłupem, bóle głowy czy problemy z zasypianiem. Odpowiednio przeprowadzany masaż tego typu jest więc w stanie pomóc nam na naprawdę wiele różnych sposobów, co jest chyba najistotniejszym powodem, dla którego warto jest z niego skorzystać!