implantologia

Implantologia – jakie techniki są stosowane?

Implantologia to dziedzina niezwykle skomplikowana i odpowiedzialna. Z jakimi metodami jednak jesteśmy w stanie się w tym przypadku spotkać i o jakich zdecydowanie warto wspomnieć?

Czym dokładnie jest implantologia?

Stomatologia to niezwykle szeroka dziedzina medycyny, która jest uznawana nie tylko za naprawdę prestiżową, ale również niebywale odpowiedzialną. Zęby bowiem mają o wiele większe znaczenie w naszym życiu codziennym, niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka, a ich choroby mogą negatywnie wpływać na całe nasze ciało. To właśnie dlatego ważne jest, by w przypadku problemów z nimi kierować się do odpowiednich specjalistów. Jednym z najważniejszych działów medycyny jest implantologia w Poznaniu. To dziedzina zajmująca się wszczepianiem implantów zębowych w miejsce usuniętych już zębów, dzięki czemu pacjent jest w stanie wrócić do normalnego codziennego funkcjonowania. Bardzo często implantologia podejmuje się działań o wysokim stopniu skomplikowania, co oczywiście ma wpływ na czas, jaki poświęca się na dopięcie wszystkiego na ostatni guzik, a także na koszty.

Jakie techniki są używane w przypadku implantologii?

Wszczepienie implantów w Poznaniu nie zawsze przebiega w taki sam sposób. Jesteśmy w stanie wspomnieć o wielu różnych metodach, które są dobierane indywidualnie w zależności od stanu zębów i rozległości obszaru działania. Bardzo cenione za swoją wytrzymałość są chociażby tytanowe implanty, które są drogie i może nie wyglądają najlepiej, lecz bez wątpienia sprawdzą się świetnie przy zębach tylnych. Jest to jednak droga przyjemność – o wiele częściej w zasięgu pacjentów są na przykład implanty cykronowe o wyższej estetyce. Jeżeli chodzi o samo wszczepianie tychże implantów, najczęściej konieczne jest stworzenie trwałego połączenia pomiędzy samym implantem a innymi zębami, będącymi jego oparciem. Sąsiednie zęby muszą być do tego odpowiednio przygotowane, na przykład poprzez ich odpowiednie oszlifowanie czy stworzenie tak zwanego mostu zębowego.