Wybór sali weselnej

Jak wybrać salę na wesele?

Wybór sali weselnej wcale nie musi spędzać snu z powiek, ale aby tak się stało, należy odpowiednio się do niego przygotować. W grę wchodzi zarówno sprostanie swoim oczekiwaniom, jak i zagwarantowanie, że znajdziemy w nej wolny termin. W większości sal rezerwacji dokonuje się nawet dwa lata przed uroczystością. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę zanim podejmiemy decyzję o tym, że to właśnie w tym miejscu chcemy zorganizować wesele marzeń? Podpowiadamy.

Po pierwsze: lokalizacja

Sala bankietowa czy inaczej mówiąc weselna powinna być dobrze zlokalizowana. Warto, aby znajdowała się chociaż stosunkowo niedaleko od miejsca w którym bierzemy ślub – czy to urząd stanu cywilnego czy też kościół. Jednocześnie dobrze, jeśli dojazd do niej nie jest skomplikowany – nie wszyscy goście są zmotoryzowani, chyba, że załatwiamy im transport we własnym zakresie. Kolejna kwestia, to otoczenie.  Zielone otoczenie sprawia, że miejsce jest kameralne, ale jednocześnie bardzo eleganckie.

Po drugie: przestrzeń

Przestrzeń sali weselnej należy dopasować do indywidualnych preferencji i potrzeb. Niektórzy robią przyjęcie weselne na 10 osób, inny na 200, więc szalenie ważne jest to, aby przestrzeń w której się ono będzie odbywać po prostu pomieściła wszystkich biesiadników, a przy okazji umożliwiała im swobodne poruszanie się. Jak wesele, to także orkiestra, albo wodzirej lub DJ. Bez względu na to na którą z opcji postawimy, goście muszą mieć przestrzeń do tańczenia. Warto sprawdzić, czy w danej sali taka jest.

Zobacz także: https://hydraportal.pl/dobra-sala-weselna-czyli-jaka/

Po trzecie: menu

Menu zaraz po przestrzeni i lokalizacji jest jednym z najważniejszych czynników, które warunkują dobrą zabawę. Gość głodny, to gość zły. Nie możemy narażać go na to, że przez całą noc będzie siedział przy przysłowiowym pustym stole. Patrzmy też koniecznie na jakość, a także to, czy przez cały czas trwania zabawy, półmiski są na bieżąco uzupełniane. To naprawdę bardzo istotne. Nie ma nic gorszego, niż suto zastawiony stół na którym po kilku godzinach goszczą powiędnięte liście sałaty zdobiące puste talerze. Oczywiście ważna jest także cena. O takich kwestiach już nie będziemy dyskutować. Każdy ma swoje możliwości finansowe.