wozek inwalidzki serwis

Jak znaleźć dobry serwis wózków inwalidzkich?

Wózki inwalidzkie to sprzęt do rehabilitacji, który ułatwia osobom niepełnosprawny poruszanie się i przemieszczenia. Jak o każdy sprzęt należy dbać, dzięki czemu posłuży on użytkownikowi przez długi czas. Wózek inwalidzki wymaga regularnych przeglądów oraz napraw. Jak znaleźć dobry serwis? Czym kierować się przy wyborze?

Najczęstsze usterki wózków inwalidzkich

Regularny przegląd wózków inwalidzkich, powinien być wykonywany w specjalistycznym serwisie, na przykład Partner sp.j. Szmidt-Banyś. Gwarantuje to profesjonalną konserwację sprzętu. Często do serwisów trafiają wózki, które były prowadzone po powierzchniach nie przeznaczonych do poruszania się wózka. Transportowanie osoby o większej masie ciała niż jest to dopuszczalne, również prowadzi do powstawania usterek. Nieodpowiednie przechowywanie i wystawienie wózka na działanie zmiennych warunków atmosferycznych czy składanie i rozkładanie wózka w nieodpowiedni sposób przyczyniają się do powstania usterek. 

Jak znaleźć serwis wózków inwalidzkich?

Samodzielna kontrola pod kątem poprawności działania sprzętu jest bardzo ważna. Pozwoli to uniknąć poważnych usterek. Jeśli nie wiemy, jak się zadbać o kwestie techniczne, wówczas serwis wózków inwalidzkich może pomóc. Wybierając serwis należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim należy sprawdzić czy oferowane są kompleksowego usługi. Dobrze, jeśli serwis nie tylko sprawdzi ciśnienie w oponach, ale wymieni dętkę czy sprawdzi poprawność działania systemu elektrycznego prowadzenia. Dobrze jeśli serwis oferuje usługę na prawy u klienta, gdyż nie zawsze jest możliwość transportu wózka do serwisu. To znacząco zwiększa wygodę pacjenta. 

Serwis powinien umożliwiać zakup części zamiennych czy dokonywać tak zwanych napraw kosmetycznych, jak na przykład szycie akcesoriów do wózków inwalidzkich, w tym pokrowców, poduszek, toreb, tapicerek, pasów. Dobry serwis powinien mieć w ofercie koła do wózków inwalidzkich, które są najbardziej eksploatowanymi elementami. 

Serwis wózków inwalidzkich to nie tylko wymiana części, opony, akumulatory, koła do wózków dla niepełnosprawnych, akcesoria oraz przeglądy sprzętu. Ważni są  także ludzi i ich dostępność dla klienta i fachowa oraz sprawna obsługa.