korony na zeby

Jakie zalety mają koronki na zęby?

Osoby, które borykają się z różnego rodzaju problemami stomatologicznymi, w tym z brakiem uzębienia lub nieestetycznym wyglądem zębów, zdecydowanie mogą skorzystać z pomocy różnego rodzaju specjalistów, w tym stomatologa i protetyka. Jednym ze sposobów na to, aby przykryć nieestetyczne zęby, są oczywiście koronki. Czym one są, jakie mają właściwości i kiedy warto je zastosować?


Dbanie o zęby oraz szeroko rozumiany uśmiech, zdecydowanie powinno być przede wszystkim systematyczne. Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym sprawią, że na pewno unikniemy problemów chociażby z próchnicą, a co za tym idzie koniecznością leczenia stomatologicznego, kanałowego, ekstrakcji zębów.

Jeżeli nasze uzębienie nie spełnia oczekiwań, zdecydowanie warto podjąć działania, które ten stan rzeczy zmienią. Kompleksową i specjalistyczną opieką stomatologiczną zostaniemy objęci w klinice MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Co można zrobić z brzydkimi zębami?


W sytuacji, gdy wygląd naszych zębów odbiega zdecydowanie od ideału, najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w gabinecie stomatologa. Ten specjalista ma całą paletę rozwiązań, które może wykorzystać do tego, aby poprawić estetykę uśmiechu. Podstawą jest oczywiście unikanie próchnicy lub pozbycie się jej, usuwanie przebarwień czy kamienia nazębnego.

W sytuacji, gdy chcemy niejako przykryć zniszczony ząb, sprawdzi się koronka na zęby.

Zobacz także: https://kobietaiuroda.pl/kiedy-warto-udac-sie-do-protetyka

Czym jest koronka na zęby oraz kiedy warto ją stosować?


Nowoczesna stomatologia proponuje rozwiązania, które praktycznie od razu, albo w bardzo krótkim czasie mogą poprawić estetykę uśmiechu. Koronka na zęby to rodzaj stałego uzupełnienia protetycznego, dzięki któremu możemy skutecznie odbudować zniszczony ząb.

Koronka na zęby to typ nakładki stomatologicznej, którą niejako aplikuje się na zniszczony, ale wcześniej odpowiednio przygotowany ząb. W ten sposób otrzymujemy efekt, na którym nam najbardziej zależało. Oczywiście koronka jest wykonana z odpornego na uszkodzenia materiału, wygląda naturalnie i nie odróżnia się od innych zębów. Możemy wyróżnić korony ceramiczne, akrylowe oraz kompozytowe.

Warto ją stosować w sytuacji, gdy ząb jest zniszczony, a nie chcemy go usuwać. Innymi powodami są oczywiście chęć poprawienia wyglądu uśmiechu, jak również pozbycie się wstydu i kompleksów. Im bardziej doświadczonego stomatologa wybierzemy, tym oczywiście pewność tego, że osiągniemy dobry efekt będzie wyższa. Koronka na zęby to bardzo dobra alternatywa dla nieestetycznego uśmiechu.