koncentrator tlenu

Koncentratory tlenu – dlaczego ich wynajem jest opłacalny?

Koncentrator tlenu jest przydatnym urządzeniem. Może okazać się niezbędne w przypadku wielu przewlekłych chorób układu oddechowego. Jak działa koncentrator tlenu? Kiedy należy go stosować?

Co to jest koncentrator tlenu?

Pacjenci cierpiący na przewlekłe choroby płuc, mogą mieć problemy z oddychaniem. Tym samym nie mają możliwości, zaspokojenia potrzeb tlenowych organizmu. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą koncentratory tlenu, zwłaszcza gdy niezbędne jest podawanie tlenu w warunkach domowych. Koncentrator tlenu jest specjalistyczną aparaturą tlenową, która ma za zadanie dostarczyć organizmowi niezbędnego tlenu. To bezinwazyjna i skuteczna metoda wspomagająca oddychanie w warunkach domowych. Dostarczając w ten sposób tlen dla chorego w domu, w znacznym stopniu zmniejszają się duszności pacjenta, co przyczynia się również do poprawy jego oddychania oraz natlenienia organizmu.

Kiedy wskazane jest użycie koncentratora tlenu?

Koncentrator tlenu ma wiele zastosowań. Może okazać się niezbędny dla pacjentów, którzy cierpią na groźne choroby układu oddechowego. Niewydolność oddechowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc, astma oskrzelowa, włóknienie płuc, dysplazja oskrzelowo-płucna, a także COVID-19 to choroby, które mogą wymagać skorzystania z aparatury tlenowej. Ponadto koncentrator tlenu sprawdzi się podczas leczenia nowotworów płuc, a nawet w przypadku mucowiscydozy. W przypadku zaostrzenia choroby, sprawdzi się wynajem przenośnych koncentratorów tlenu. Dzięki temu pacjenci będą mogli w każdej chwili skorzystać z urządzenia w domowych warunkach.

Wynajem tego typu urządzeń medycznych, pozwala zabezpieczyć pacjentów w odpowiednie urządzenie, chroniące ich życie i zdrowie. Pacjenci nie muszą wydawać pieniędzy na zakup urządzenia, zwłaszcza, jeśli używają go w stanach zaostrzenia choroby, które pojawiają się raz na jakiś czas.

Czas stosowania urządzenia jest uzależniony od rodzaju choroby, z jaką zmaga się pacjent. O tym, jak długo tlenoterapia powinna być stosowana zawsze decyduje lekarz. W przypadku przewlekłych chorób, koncentrator może być używany codziennie nawet przez 12 godzin na dobę, a w niektórych przypadkach nawet 24 godzin na dobę.