kremacja zwlok

Kremacja zwłok bliskiego – jakie formalności należy dopełnić?

Coraz częściej w naszym kraju wybierana jest forma pochówku polegająca na kremacji zwłok. Polega ona na całkowitym spaleniu oraz spopieleniu ciała zmarłego, lecz w pozostałych kwestiach nie różni się ona od tradycyjnego pochowania ciała zmarłego. Jak więc przebiega kremacja zwłok bliskiego i jakie formalności należy dopełnić?

Komu powinniśmy zlecić kremację zwłok bliskiego?

Jeśli zdecydujemy, że najlepszą formą pochówku będzie kremacja zwłok w Międzylesiu, to powinniśmy przede wszystkim znaleźć dobry zakład pogrzebowy, który posiada sprzęt wymagany do kremacji. Jest to niezwykle ważne, gdyż do palenia ciała zmarłej osoby konieczne jest użycie specjalnie przygotowanego pieca.

Dobry dom pogrzebowy w Międzylesiu, który podejmie się kremacji zwłok bliskiego możemy odszukać między innymi korzystając z internetu. W nim znajdziemy profesjonalne domy pogrzebowe, które nie tylko zajmą się kremacją, ale są też w stanie pomóc nam z organizacją pogrzebu oraz co najważniejsze z załatwieniem wszystkich formalności.

Jak przebiega kremacja zwłok i jakie formalności należy spełnić?

Aby przeprowadzić kremację zwłok bliskiego nie wystarczy jedynie zlecić wykonanie takiej usługi w domu pogrzebowym. Konieczne jest załatwienie pewnych formalności. Przede wszystkim trzeba uzyskać kartę zgonu od lekarza ze szpitala, w którym do niego doszło, a także odebrać akt zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego. Mając takie dokumenty udajemy się do domu pogrzebowego i zgłaszamy, że interesuje nas kremacja zwłok bliskiego.

Następnie formalności przejmuje dom pogrzebowy. Uzyskuje on zezwolenie na kremację zwłok i przygotowuje ciało do kremacji. Ta odbywa się w drewnianej lub kartonowej trumnie. Tak przygotowane ciało zmarłego trafia do specjalnego pieca w krematorium, gdzie jest spalane w temperaturze od 700 do 1200 stopni Celsjusza. Całym procesem steruje komputer, który na koniec schładza jeszcze popiół, zanim ten trafi do wybranej przez rodzinę urny. Wtedy wystarczy już tylko zorganizowanie pogrzebu, w czym również pomóc może dom pogrzebowy.