wystroj wnetrz

Modne i stylowe wnętrza 2022 – co proponują nam projektanci?

Modne wnętrza 2022 to przede wszystkim ukłon w kierunku szeroko rozumianej ekologii. Wnętrza pełne dodatków, które są blisko natury są niezwykle stylowe i przytulne – ciężko przejść obok nich beznamiętnie. Nie bez znaczenia jest także styl glamour czy też skandynawski oraz loft – które można mocno spersonalizować. Bo to właśnie personalizacja jest osadzona mocno w trendach w nadchodzących miesiącach. Co jeszcze proponują projektanci? Podpowiadamy.

Modne wnętrza 2022 – postaw na styl eko

Styl eko szturmem wkradł się do światowych trendów wnętrzarskich i nic nie wskazuje na to, aby miało się to szybko zmienić? Dlaczego? Powodów jest kilka. Po pierwsze szalenie modne jest stawianie na rozwiązania zgodne z poszanowaniem środowiska naturalnego. To właśnie one rządzą zarówno w modzie, jak i w nastawieniu na żywienie czy też właśnie dekorowanie wnętrz.

Styl eko charakteryzuje się wykorzystaniem potencjału natury, a więc stawianiem na naturalne materiały takie jak klasyka gatunku – drewno czy też marmur (kamienie naturalne), wiklinę, ratan czy też bawełnę, len oraz wełnę. Wnętrza są ciepłe i komfortowe, jasne. Pełno w nich kolorów natury, a w tym zieleni – zwłaszcza w butelkowym wydaniu. Oznacza to, że mamy do czynienia z pomieszczeniami w których przyjemnie jest zrelaksować się po ciężkim dniu, ale także takimi, w których nie brakuje szyku oraz elegancji.

Jakie wnętrza są modne w 2022? Postaw na styl glamour, skandynawski i rustykalny

Wspomniane style można mocno spersonalizować, a to także jest bardzo ważne w trendach wnętrzarskich 2022. Pamiętajmy o tym, że oryginalność jest w tym roku mocno w cenie. Im bardziej pomieszczenie koresponduje z upodobaniami właściciela i odzwierciedla jego osobowość oraz upodobania, tym lepiej. Wspomniane style są mocno plastyczne, co oznacza, że można je dopasować do wspomnianych aspektów.

Styl glamour to przede wszystkim elegancja, szyk i blask. Dużo w nim zdobień i pokazania, że im bardziej luksusowo, tym lepiej. We wszystkim trzeba jednak zachować zdrowy umiar, aby nie stworzyć wnętrza z przysłowiowym przerostem formy nad treścią. Styl skandynawski znają wszyscy, mnóstwo w nim nawiązywania do natury, co jest szalenie modne. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że króluje w nim minimalizm, co sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Rustykalne zacięcie we wnętrzach to nawiązanie do wszystkiego, co przaśne, więc można z nim stworzyć ciekawe aranżacje osadzone w trendach i sprzyjające wrażeniu przytulności.