medycyna estetyczna

Na czym polega wodorowe oczyszczanie?

Piękna i promienna cera to oznaka zdrowia. Prawidłowa pielęgnacja to ważny krok, aby utrzymać skórę twarzy w dobrej kondycji. Jednak nawet najlepiej dobrane kremy nie wystarczą, by ustrzec się przed zmarszczkami. Ważne jest także stosowanie zabiegów kosmetycznych, które pomogą utrzymać odpowiednie napięcie skóry. Bardzo pomocne jest wodorowe oczyszczanie. Czym ono jest i kiedy stosować?

Czym jest wodorowe oczyszczanie?

Wodorowe oczyszczanie twarzy zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Jest to zabieg bezinwazyjny i można go wykonać zarówno u osób z cerą wrażliwą, jak i naczynkową. Manualne oczyszczanie polecane zaś jest osobom z widocznymi wągrami i zaskórnikami. Wodorowe oczyszczanie w Czernicy pozwala na oczyszczenie twarzy ze wszelkich zanieczyszczeń, które wpływają na pojawienie się niedoskonałości. Należy pamiętać, że po zabiegu skóra może być zaczerwieniona lub opuchnięta, dlatego nie można go wykonywać przed wielkim wyjściem. Oczyszczanie wodorowe daje zauważalne efekty w postaci promiennej i młodszej cery.

Jak wygląda zabieg wodorowego oczyszczania?

Wodorowe oczyszczanie, podobnie jak botox w Kamieńcu Wrocławskim, jest zabiegiem nieinwazyjnym. Oznacza to, że do jego wykonania nie potrzeba używać skalpela. Polega on na wtłaczaniu pod skórę pod dużym ciśnieniem, cząsteczek aktywnego wodoru. Wnikają one w głębokie warstwy skóry. Zaleceniem do zabiegu jest skóra zmęczona, pozbawiona blasku, zanieczyszczona, trądzikowa, a także naczynkowa. W efekcie zabiegu spowolnione zostaje starzenie się skóry, poprawia się jej elastyczność, wyrównuje koloryt, a zaskórniki zostają usunięte. Dzięki oczyszczeniu, skóra wygląda na świeżą i promienną.

Zabieg wodorowego oczyszczania jest zabiegiem bolesnym. Nie wymaga specjalnego przygotowania. Może być wykonywany o każdej porze roku, przez cały rok, o każdej porze dnia. Zabieg wodorowego oczyszczania, najlepiej wykonywać raz na dwa tygodnie. W niektórych wypadkach może to być raz w miesiącu. Aby zabieg był skuteczny, należy odpowiednio dbać o skórę. Przede wszystkim, pomiędzy zabiegami, należy stosować kosmetyki o właściwościach rewitalizujących, odżywczych, nawilżających i przewstarzeniowych. Ważne jest codzienne stosowanie kremów z filtrem, co uchroni przed powstawaniem przebarwień.