lakierowanie stali

Poprawne malowanie elementów stalowych. Jak to robić, aby był dobry efekt?

Konstrukcje stalowe są naprawdę różnorodne i ich wykorzystanie może być w różnych branżach, choć głównie chodzi tu o branżę budowlaną. Odpowiednie przygotowanie konstrukcji stalowych to nie tylko ich poprawny montaż, ale również malowanie. Chodzi nie tylko o estetykę, ale przede wszystkim zabezpieczenie stali przed korozją i działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych i korozją. Doskonale sprawdzi się tu technika malowania proszkowego.

Technika malowania proszkowego na przestrzeni ostatnich lat zdecydowanie zyskała na popularności oraz przede wszystkim została udoskonalona. To sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na to, by zrezygnować z tradycyjnej formy malowania, a skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych firm, których profesją jest malowanie proszkowe.

Aby zdecydowanie osiągnąć dobry efekt, trzeba stosować dobrej jakości środki impregnujące i malujące, a także posiadać wyposażenie lakierni, które umożliwi sprawne, komfortowe i terminowe wykonanie malowania. Warto również zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju elementy maskujące, które doskonale zabezpieczają wszystko to, co pomalowane być po prostu nie może.

Elementy maskujące jako wyposażenie lakierni

Inwestowanie w dobrej jakości wyposażenie lakierni, które oferuje firma Lapena http://www.lapena.pl/ jest bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem, gdyż pozwala na to, aby wykonywać malowanie i nanoszenie powłok malarskich zgodnie z technologią, a przede wszystkim dbałością o elementy, których nie można malować. Wykonane z silikonu albo tworzywa sztucznego elementy maskujące skutecznie zabezpieczają gwinty, otwory, zawiasy, grupy robocze oraz innego rodzaju wyposażenie, które jest wrażliwe i malowane być nie powinno. Ważne, aby ich wykonanie było profesjonalne, aby były trwałe i praktyczne.

Zobacz także: https://nicesite.com.pl/kompletowanie-wyposazenia-lakierni-nie-musi-byc-trudne-zrobmy-to-w-3-prostych-krokach/

Nanoszenie powłok malarskich

Przede wszystkim musimy mieć do czynienia z nowoczesnym materiałem, który przede wszystkim nie posiada ukrytych wad fabrycznych i korozji. Powierzchnia stali powinna być oczyszczona oraz odtłuszczona. W ten sposób łatwo naniesiemy powłoki malarskie. Dobra powłoka powinna być nanoszona równomiernie na całej powierzchni, bez zacieków, przebarwień, niedomalowań. Plusem technologii proszkowej jest również to, że bez żadnego problemu dotrzemy wszędzie tam, gdzie normalnie nie mielibyśmy dostępu przy malowaniu tradycyjnym. Zmniejszamy również ilość potrzebnej farby.