Czy warto zainwestować w lampy solarne LED?

Technologia LED pozwala uzyskać piękne, jasne światło, które w dodatku ma miano bardzo ekologicznego. To znaczy — oszczędza nawet do 80% energii elektrycznej! Montując jakiekolwiek oświetlenie w domu lub wokół niego, warto postawić na lampy LED, które pomogą po prostu oszczędzać na rachunkach!

Jak działają lampy LED?

Lampy solarne LED takie jak  https://www.guttasklep.pl/lampy-solarne-led to specjalnie oprawy oświetleniowe z licznymi małymi diodami wewnątrz. Oprócz nich, do zestawu dołączany jest niewielki panel słoneczny. Zarówno montaż lamp, jak i ich działania są bardzo proste — należy skierować panel jak najbardziej w stronę słońca, oraz lampę tak, aby oświetlała dostatecznie duży fragment podwórka. Energia słoneczna w panelach przekazywana jest wprost do lampy. Co to oznacza? Że Twój jedyny wydatek to jednorazowy zakup lampy, a jej eksploatacja jest całkowicie darmowa!

Jakie lampy wybrać?

Do ogrodu lub tarasu lampy solarne LED sprawdzają się wyśmienicie. Ich jasne, delikatne światło pozwala doświetlić wybrany obszar, w zależności od preferencji — stale, lub tylko gdy detektor wykryje ruch. Lampy należy umieścić w maksymalnie nasłonecznionym miejscu — najlepiej od południa, ewentualnie od zachodu lub wschodu, aby zawsze miały szansę na najlepsze naładowanie energią słoneczną. W sprzedaży dostępne są różne ekologiczne lampy solarne. Najlepszym wyborem są te z czujnikiem zmierzchu, które dodatkowo oszczędzają energię, gdyż działają tylko wtedy, gdy jest ciemno. Można dzięki pilotowi regulować też natężenie światła, a dzięki specjalnej konstrukcji — kąt jego padania. Solarne lampy LED występują również w różnych wartościach mierzonych w lumenach — można wybrać te o odpowiednim natężeniu. Gdy potrzebuje się tylko delikatnych punktów świetlnych wzdłuż drogi dojazdowej, wystarczy wybrać te o niższej wartości, a gdy chce się porządnie oświetlić patio — lepiej wybrać jaśniejsze i mocniejsze lampy.

Czy warto oświetlić ogród LED-ami?

Ogród czy podjazd oświetlony LED-ami to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza gdy energia służąca do ich zasilania pochodzi ze słońca, czyli jest zupełnie darmowa. Wybierając odpowiednią moc i barwę światła, a także funkcje lampy, można uzyskać bardzo dobrej jakości oświetlenie, za które dodatkowo nie będziemy płacić w trakcie jego użytkowania. Również montaż takiej lampy jest bezproblemowy — wymaga niewielu narzędzi i należy przy nim pamiętać tylko o dobrym ustawieniu panelu w stronę słońca. Inwestycja w tego rodzaju oświetlenie, to tak naprawdę inwestycja we własny komfort korzystania z ogrodu, tarasu, garażu czy podwórka bez obaw o wysokie rachunki za prąd!