wozek paletowy

Czym są ręczne wózki paletowe?

Paleciaki, czyli ręczne wózki paletowe, spotyka się bardzo często np. w dużych sklepach. Jednym z najpopularniejszych jest wózek paletowy Jungheinrich AM 2200. Okazuje się, że poza sklepami wózki te mają także sporo innych zastosowań. Czym dokładnie są i co je wyróżnia?

Ręczne wózki paletowe – co to właściwie jest?

Maszyny służące do przewozu towarów ułożonych na paletach to ręczne wózki paletowe. Cechują się prostą konstrukcją. Mają tzw. widły, na których układa się palety, kółka oraz rączkę do trzymania i ciągnięcia urządzenia. Jak wynika z nazwy, paleciakami steruje się ręcznie.

Wózki paletowe można kupić w wyspecjalizowanych sklepach, w których znajdują się także części do sztaplarek czy części do wózków widłowych. Popularnością wśród klientów cieszą się jeszcze wózki paletowe z podnośnikami, które sprawdzają się przy bardzo dużych ciężarach.

Gdzie wykorzystuje się ręczne wózki paletowe?

Ręczne wózki paletowe wykorzystuje się przede wszystkim w sklepach. W marketach można często zobaczyć pracowników, którzy właśnie na takich urządzeniach rozwożą towar po całym sklepie i wykładają go na półki. Rozmiar wózka idealnie sprawdza się nawet pomiędzy alejkami produktowymi.

Poza tym wózki wykorzystuje się także jako wózki magazynowe. Mogą służyć do transportu paczek, towarów czy wszystkiego, co trudno byłoby przenieść ręcznie. Paleciak doskonale sprawdza się na niewielkich dystansach i znacznie ułatwia pracę z ciężkim towarem.

Jakie zalety mają ręczne wózki paletowe?

Wózki ręczne paletowe są proste w obsłudze, a ich konstrukcja wcale nie jest skomplikowana. Pomagają uporać się z ciężkim załadunkiem i są bezpieczne dla środowiska. Do ich użytkowania nie potrzeba ani prądu, ani paliwa. Ponadto cechuje je atrakcyjna cena i dopasowanie do uniwersalnych palet.

Ręczne wózki paletowe to większy komfort pracy i zwiększenie wydajności w sklepie czy na magazynie. Łatwe w obsłudze urządzenie jest w stanie przewieźć naprawdę spory załadunek.