jazda na nartach w osrodku pejo zalety

Dlaczego warto odwiedzić ośrodek Pejo i pojeździć na nartach właśnie tam?

Polacy pokochali wyjeżdżać na narty za granicę. Szczególnie upatrzyli sobie kierunek Włoch. Co roku wyjeżdża tam na narty sporo polskich turystów. Czemu tak się jednak dzieje?

Co wpływa na popularność tego ośrodka?

Przede wszystkim ośrodek Pejo jest jednym z najstarszych kurortów turystycznych. Jego położenie w dolinie Val di Sole sprawia, że ściągają do niego tłumy. Dodatkowym plusem jest fakt, że ośrodek ten położony jest w sercu Parku narodowego Stelvio. Gwarantuje to przepiękne widoki i jeszcze warunki narciarskie!

Ośrodek, mimo swoich siedemdziesięciu lat, cieszy się ogromną popularnością. Gwarantuje mu ją przede wszystkim fakt, że z doliny, w której się znajduje jest bardzo blisko na szczyt. Chodzi o dwuwierzchołkowy szczyt Sevedale. Szczyt ten idealnie nadaje się na wypoczynek dla rodzin z dziećmi, ponieważ można tam znaleźć niepowtarzalne widoki ale również i świetne trasy narciarskie. Stąd też narty Pejo – https://sportvita.pl/regiony/pejo jest jednym z najbardziej lubianych wśród Polaków kurortem narciarskim.

Na popularność ośrodka wpływa jeszcze fakt posiadania aż 20 km tras narciarskich. Przez swoje położenie trasy są uważane za jedne z najpiękniejszych we Włoszech. Trasy te wznoszą się na 3000 metrów, aby później spaść do poziomu 1400 metrów. Nadają się więc idealnie dla rodzin ze starszymi dziećmi.

Kiedy dostojność łączy się z nowoczesnością

Ośrodek Pejo jest idealny dla narciarzy również dlatego, że połączona w nim została siedemdziesięcioletnia tradycja z nowoczesnością. Po spędzeniu całego dnia na stoku ma się możliwość odpoczęcia w nowoczesnym ośrodku spa. Ośrodek ten przeznaczony jest dla gości kurortu ale nie tylko. Można z niego skorzystać kiedy odczuwa się wyraźnie ból mięśni po całym dniu szusowania na stoku.

Do Pejo narciarzy przyciąga również wagonikowa kolejka linowa. Jest to atrakcja przede wszystkim dla osób wybrednych. Dzięki niej bardzo szybko można się znaleźć na wysokości 2000 metrów. Dzięki korzystaniu z kolejki można się znaleźć aż na 3000 metrach na poziomie schroniska. Wchodząc w to miejsce można skorzystać z długich i pięknie położonych tras narciarskich. Zapierające dech w piersiach widoki to jeden z największych atutów tego miejsca. Co lepsza trasa ta liczy aż osiem kilometrów. W Polsce nie ma możliwości znalezienia takich tras narciarskich. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków wyjeżdża na narty właśnie w te strony.

Ceny są porównywalne

Narciarze, którzy porównują sobie cenowo opcję szusowania po polskich górach i tych włoskich zawsze wybiorą te drugie. Okazuje się bowiem, że różnica cenowa nie jest spora natomiast we Włoszech są lepsze trasy narciarskie i co ważne są one bardzo długie. Dla wielu narciarzy ten aspekt jest bardzo istotny.