Dlaczego warto zainwestować w czytnik e-booków?

Dlaczego warto zainwestować w czytnik e-booków?

Choć w dzieciństwie nie każdy z nas pałał miłością do lektur szkolnych, to obecnie coraz chętniej sięgamy po różnego rodzaju tytuły wydawnicze. Czytanie książek to świetna okazja do zrelaksowania się i oderwania od wirtualnej rzeczywistości, która coraz częściej przysłania prawdziwy obraz życia codziennego. Teraz już nie musimy chodzić do biblioteki, gdzie na nowości wydawnicze trzeba trochę poczekać. Nie trzeba również zamawiać sterty papierowych powieści, które nas najbardziej interesują – nowoczesna technologia zrewolucjonizowała również rynek wydawniczy.

Mowa o e-bookach, które na dobre zadomowiły się w serach moli książkowych. Co prawda wiele osób wciąż nie może się do nich przekonać, ale korzyści płynące z czytania e-książek są niewymierne. Każdy miłośnik multimedialnych książek potrzebuje odpowiedniego urządzenia, które uprzyjemni długie godziny spędzane na lekturze. Zatem dlaczego warto mieć pod ręką czytnik e-booków?

Czytnik e-booków: tysiące książek w jednym miejscu

Lektura podczas podróży pociągiem czy samolotem to jeden z najproduktywniejszych sposobów na „zabicie czasu”. Jednak trudno sobie wyobrazić, by na zagraniczny wyjazd zabrać ze sobą kilka pokaźnych tomów ulubionej serii kryminalnej. Dlatego czytnik e-booków w takich sytuacjach wydaje się niezawodny – mamy dostęp nie do kilku czy kilkunastu tytułów. Standardowy czytnik e-booków o pojemności 4GB czy 8GB może pomieścić nawet tysiące pozycji wydawniczych. Kupując czytnik e-booków mamy gwarancję, że nigdy nie zabraknie nam ulubionej rozrywki, niezależnie od miejsca i sytuacji.

Czytnik e-booków: stylowy minimalizm

Ogromną zaletą nowoczesnych czytników e-booków jest ich kompaktowy charakter – ich rozmiar często pozwala na noszenie w damskiej torebce, męskiej torbie, plecaku, a coraz częściej również w kieszeni. Jest to ukłon w stronę najbardziej wymagających klientów – poręczność urządzeń mobilnych w dzisiejszych czasach to cecha determinująca ich sukces. Co więcej, czytnikom e-booków nie można również odmówić stylowego designu opartego na minimalizmie, czym zyskują sobie zaufanie coraz większej rzeszy oddanych użytkowników.

Czytnik e-booków nie tylko do czytania

Okazuje się, że czytniki e-booków mogą zastąpić nam inne urządzenia takie jak tablety czy odtwarzacze muzyki. Nowoczesne modele e-booków charakteryzują się wielofunkcyjnością tak pożądaną we współczesnych czasach. Czytniki obsługują nie tylko wiele formatów e-booków, ale również są przystosowane do innych plików multimedialnych jak zdjęcia czy filmy. Co więcej, w wielu nowoczesnych czytnikach znajdziemy również przeglądarki internetowe, z których korzystanie jest możliwe dzięki funkcji WiFi, bez której trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek urządzenie mobilne.

Czytnik e-booków nie rujnują wzroku

Często słyszymy o negatywnym wpływie światła emitowanego przez ekrany naszych smartfonów i tabletów na nasz wzrok. Każdy miłośnik urządzeń mobilnych wie, że po kilku godzinach intensywnego użytkowania telefonu pojawia się uczucie dyskomfortu i suchości oka. W przypadku czytników e-booków nie narażamy naszego wzroku na uszczerbek, a to dzięki e-papierowi, który do złudzenia przypomina ten prawdziwy. Dzięki nowoczesnej technologii możemy beztrosko zanurzyć się w lekturze nawet na wiele godzin i w żadnym stopniu tego nie odczuć.