Hale namiotowe są obecnie bardzo często wykorzystywane w wielu różnych branżach, ponieważ mają wiele zalet. Są to lekkie konstrukcje nietrwale związane z podłożem, które jednak w wersji całorocznej są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Inwestorzy podczas ich wyboru jednak często nie do końca wiedzą, jakimi kryteriami powinni się kierować. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając hale namiotowe? Podpowiadamy.
Rodzaje hal namiotowych
Hale namiotowe oferowane obecnie przez producentów takich konstrukcji dostępne są w wielu różnych rodzajach. Do najczęściej wybieranych zalicza się hale magazynowe, produkcyjne, rolnicze, imprezowe i sportowe. Dlatego w pierwszej kolejności należy zastanowić się, w jakim celu chcemy wykorzystywać taki obiekt. Ważne jest również czy jego zastosowanie ma być całoroczne, czy sezonowe. Od tych aspektów z kolei uzależnione są materiały, z których wykonuje się taką konstrukcję.
Hale namiotowe — z jakich materiałów mogą być wykonane?
Budowa hal namiotowych w Poznaniu powinna być przeprowadzona przez specjalistów. Fachowcy chętnie doradzą nam również, jakie rozwiązania będą w danym przypadku najkorzystniejsze. Warto wiedzieć, że tego typu konstrukcje wznoszone są z ocynkowanej stali lub aluminium. Ta pierwsza najczęściej stosowana jest w przypadku obiektów całorocznych, ponieważ charakteryzuje się dużą trwałością i odpornością na czynniki atmosferyczne. Aluminium z kolei jest niezwykle lekkie i może być wykorzystywane zarówno do wznoszenia obiektów całorocznych jak i sezonowych.
Istotnym elementem, który trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze hali namiotowej, jest rodzaj jej poszycia. Obecnie najczęściej wykorzystywane są modele, w których ściany i dach wykonane są z blachy trapezowej, płyty warstwowej lub PCV. To pierwsze rozwiązanie jest jednak najbardziej doceniane zwłaszcza przez właścicieli zakładów produkcyjnych czy składów budowlanych. Hale namiotowe mogą być stosowane również podczas różnego rodzaju imprez — wówczas pokrywane są najczęściej plandeką.
Leave a Reply