zakupy kosmetyczne

Jak oszczędzać na zakupach kosmetycznych?

Wiele kobiet (a współcześnie coraz częściej także i mężczyzn) regularnie wydaje duże sumy na kosmetyki. Niemal każda kobieta chce wyglądać młodo i atrakcyjnie, dlatego staje się podatna na sugestie i obietnice producentów kosmetyków. Nie ma nic złego w tym, że kupujemy kosmetyki od czasu do czasu. Problemy zaczynają się wtedy, gdy pochłaniają one większą część naszego budżetu. Co zrobić, żeby wydawać mniej na produkty do makijażu i pielęgnacji?

Kupowanie kosmetyków pod wpływem impulsu

Dużym problemem znacznej części społeczeństwa jest kupowanie kosmetyków pod wpływem impulsu. Kobiety są ze wszystkich stron bombardowane coraz to bardziej skutecznymi kosmetykami mającymi zapewnić im piękny i młody wygląd na dłużej. Wiele z tych preparatów wydaje się bardzo zachęcających, dlatego trudno jest nam odmówić sobie zakupu. Sięgając po kolejny balsam do ciała mówimy sobie, że jest to wyraz troski o nasze ciało.

Często zdarza się, że w pewnym momencie mamy w domu taką ilość kosmetyków, jakiej nie jesteśmy w stanie zużyć przed upływem ich terminu ważności. Jest to marnotrawstwo i poważny problem dla naszego budżetu. Co możemy zrobić, żeby unikać takich sytuacji?

Nie kupujmy na zapas

Problemem wielu kobiet jest kupowanie kosmetyków na zapas. Dany produkt wydaje się nam tak dobry, że chcemy mieć go więcej na wszelki wypadek. Kupujemy więc kilka opakowań. Jedak rynek kosmetyczny rozwija się błyskawicznie i już po pewnym czasie pojawiają się inne podobne kosmetyki budzące nasze zainteresowanie. Zdarza się, że nie potrafimy odmówić sobie zakupu nawet, gdy posiadamy w domu całkiem pokaźne zapasy.

Rozwiązaniem tego problemu jest po prostu unikanie kupowania większej ilości kosmetyków. Żyjemy w takich czasach, że prawdopodobnie w najbliższej przyszłości niczego nam nie zabraknie.  Nawet jeżeli jeden produkt zostanie wycofany ze sprzedaży, możemy mieć pewność, że na jego miejscu pojawi się kilka nowych (i prawdopodobnie jeszcze lepszych).

Kupujemy kosmetyk i wyrzucamy kosmetyk

Dobrą praktyką, dzięki której zaczniemy wydawać na kosmetyki zdecydowanie mniej jest wprowadzenia zasady, zgodnie z którą musimy wyrzucić jeden kosmetyk, żeby kupić następny. Kiedy następnym razem w sklepie zauważymy krem do twarzy, powiedzmy sobie, że owszem, możemy go kupić, ale musimy tego samego dnia pozbyć się kremu, którego aktualnie używamy. Jeśli krem, którego używamy spełnia swoje zadanie, a dodatkowo zapłaciliśmy za niego dużo, prawdopodobnie powstrzymamy się od kolejnego zakupu.

Za kolejnym kremem do twarzy możemy zacząć się rozglądać dopiero wówczas, gdy widzimy, że produkt, jakiego używamy się nam kończy. Kilka dni wcześniej warto sprawdzić ofertę kosmetyków tego typu i wybrać taki, który będzie najbardziej odpowiedni do naszej cery.

Rozsądnie korzystamy z promocji

Niemal wszystkie popularne drogerie wydają własne gazetki promocyjne np tutaj znajdziesz najnowsza gazetke hebe . Jeśli chcemy zacząć oszczędzać – pamiętajmy, że z promocji w gazetce możemy skorzystać jedynie wtedy, gdy i tak zamierzaliśmy kupić dany produkt.