wozek widlowy

Najczęściej wybierane marki wózków widłowych

Wózki widłowe zwiększają efektywność pracy w wielu zakładach produkcyjnych. Usprawniają transport wewnętrzny podczas składowania czy komisjonowania produktów. Powinny być odpowiednio dobrane, aby zapewniały szybkie i bezpieczne wykonanie wszelkich działań. W poniższym artykule podpowiadamy, jakie marki wózków widłowych są najczęściej wybierane. Zapoznaj się z nimi, jeśli zależy Ci na zakupie lub wypożyczeniu wysokiej jakości sprzętu.

Aktualnie można znaleźć wielu producentów wózków widłowych, w związku z czym każdy może wybrać to urządzenie zgodnie z indywidualnymi potrzebami czy preferencjami. Dostępne są zarówno modele nowe, jak i używane. Pracownik firmy Inicjatywa Północno-Zachodnia, specjalizującej się w sprzedaży, wynajmie i serwisie wózków widłowych mówi: Wózki widłowe to pojazdy mechaniczne wyposażone w napęd silnikowy. Najczęściej są wykorzystywane do transportu ładunków, których masa może wynosić nawet kilkadziesiąt ton. Transportowane produkty zazwyczaj umieszcza się na nich na specjalnych paletach, w związku z czym transport przebiega szybko i bezpiecznie.

Jakie marki wózków widłowych warto wybrać?

Wybierając wózek widłowy, zwróć uwagę, aby wyróżniał się wysoką jakością wykonania. Powinien być wytrzymały i stabilny, dzięki czemu zapewni możliwość sprawnego zrealizowania wszystkich działań. Często wybierane są wózki widłowe Toyota. Oferowane przez tę firmę pojazdy mechaniczne wyróżniają się ergonomią i niezawodnością. Podczas ich produkcji duży nacisk kładzie się także na bezpieczeństwo. Urządzenia mają wydajne silniki wysokoprężne oraz instalacje LPG. Wysoką jakością cechują się także wózki widłowe Royal, które powstają przy zastosowaniu najnowszej technologii. Są proste w obsłudze i wygodne w użytkowaniu.

Klienci doceniają również pojazdy mechaniczne marki Zakrem – doskonale sprawdzają się one do niewielkich magazynów czy zapleczy sklepów. Do ich produkcji wykorzystuje się wysokogatunkową stal, zapewniającą wózkom widłowym odporność na obciążenia oraz trudne warunki. Pojazdy tej firmy można kupić w stosunkowo niskiej cenie, są bezawaryjne i łatwe w obsłudze. Na uwagę zasługują też modele marki Jungheinrich oraz Ameise. Te pojazdy mechaniczne szybko zyskały popularność w różnych państwach. Duży wybór modeli powoduje, że każdy klient może znaleźć coś dla siebie.