kremy

Najlepsze kremy nawilżające dla cery tłustej? Wybierz odpowiedni produkt

Zanieczyszczone powietrze i zmiany hormonalne mogą wpływać niekorzystnie na skórę. Każda kobieta chciałaby cieszyć się na co dzień zdrową i jędrną cerą. Niestety, nie wszystkie mamy do tego naturalne skłonności. Dlatego warto wspierać skórę odpowiednio dobraną pielęgnacją i w miarę możliwości normalizować stan skóry. Przywróci to jej naturalną barierę ochronną i zdolność do samo regeneracji. Skóra tłusta wytwarza zbyt dużo sebum z gruczołów łojotokowych. Wpływa na nie gospodarka hormonalna oraz pośrednio sposób odżywiania. Odpowiednio dobrane kremy do cery tłustej powinny matować i nawilżać skórę.

Jak pielęgnować skórę tłustą w domu?

Do pielęgnowania cery tłustej w domu należy unikać kosmetyków natłuszczających oraz kremów bazujących na olejach np. na oleju kokosowym czy palmowym, oleju z kiełków pszenicy. Może to prowadzić do zatkania porów i pogorszenia kondycji skóry. Domowa pielęgnacja cery tłustej będzie skuteczna, jeśli skupimy się na odpowiednim oczyszczaniu, odblokowaniu porów, a także na regularnym złuszczaniu naskórka peelingami ścierającymi lub enzymatycznymi. Jakich kremów używać po peelingu? Nawilżające kremy do cery tłustej to najlepszy wybór.

Polecane kremy dla cery tłustej

Wiemy już, że najlepsze będą nawilżające kremy do cery tłustej. W kosmetykach warto poszukać składników, które wpłyną normalizująco na stan skóry. Należą do nich zioła: podbiał, rumianek, melisa oraz ekstrakt z kwiatów Ylang–Ylang. Dobrze wpłyną kremy dla cery tłustej z kwasami owocowymi, kwasem mlekowym, a także z mocznikiem, krzemem i azulenem.

Gdzie znaleźć nawilżające kremy do cery tłustej?

Sklepy internetowe oferują duży wybór kosmetyków dla kobiet, które chcą dbać o kondycję skóry. Najlepsze nawilżające kremy do cery tłustej znajdziemy w sklepie Fontanna Młodości. Realizowane są zamówienia online z dostawą do domu lub salonu kosmetycznego. Na stronie znajdziemy produkty wegańskie, wytwarzane w sposób naturalny, a wszelkie obecne w nich substancje są w stu procentach bezpieczne dla zdrowia i środowiska naturalnego.