olejki eteryczne

Olejki eteryczne – jakie są ich rodzaje?

Olejki eteryczne to dodatek do mieszkań, który występuje pod wieloma różnorodnymi rodzajami. Warto je poznać po to, aby móc wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Na jakie rodzaje dzielą się olejki? Eksperci informują.

Olejki eteryczne – drzewo herbaciane

Olejki eteryczne to między innymi drzewo herbaciane, które ma wiele różnorodnych właściwości prozdrowotnych. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że drzewo herbaciane bardzo często występuje w kosmetykach. Działa przeciwbakteryjnie oraz świetnie pielęgnuje skórę.

Hurtownia olejków eterycznych z pewnością dysponuje drzewem herbacianym, ponieważ jest ono najpopularniejszym rodzajem olejku, jaki można otrzymać. Ma intensywny zapach, który można porównać do mentolowego. Uspokaja oraz inhaluje górne drogi oddechowe.

Olejki eteryczne – lawenda

Lawenda to pięknie pachnąca roślina, z której olejek wydobywa się od wielu lat. Niegdyś ludzie używali go po to, aby łagodzić bóle mięśni oraz wyciszać choroby związane z reumatyzmem. Olejek z lawendy dobrze działa również na sen.

Lawenda stosowana do inhalacji może również pomagać w zachowaniu lepszej koncentracji. Wielu specjalistów rekomenduje rozprowadzanie tego zapachu w miejscach, w których można będzie się uczyć oraz przyswajać wiedzę.

Olejki eteryczne – eukaliptus

Eukaliptus jako olejek bardzo często kojarzony jest z bardzo intensywnym zapachem, który również można porównać do mentolu. Jest on stosowany między innymi do leczenia przeziębień oraz gryp, ponieważ łagodzi stany zapalne płuc i oskrzeli.

Dodatkowo dobrze nadaje się do przeprowadzenia relaksujących masaży, które mają na celu poprawić krążenie oraz zniwelować dolegliwości bólowe. Warto zawsze mieć go w szafce po to, aby można było przeprowadzić na jego bazie inhalację.

Najpopularniejszymi olejkami eterycznymi są przede wszystkim lawenda, eukaliptus oraz drzewo herbaciane. Mają one wiele właściwości zdrowotnych, które korzystnie wpływają na zdrowie.