sprzet medyczny

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych – sprawdź ofertę SKIB-MED

Łóżka rehabilitacyjne są często jednymi z koniecznych sprzętów medycznych w przypadku leczenia konkretnego pacjenta. Oferty takich sklepów są często bardzo bogate, a coraz więcej osób decyduje się na ich wypożyczenie zamiast zakup. Czym tak naprawdę są łóżka rehabilitacyjne i dlaczego warto je wypożyczać? Podpowiadamy.

Czym tak naprawdę są łóżka rehabilitacyjne?

Łóżka rehabilitacyjne to specjalne łóżka, które są projektowane z myślą o pacjentach, którzy wymagają szczególnej opieki i wsparcia w procesie rehabilitacji. Są one przeznaczone dla osób, które mają trudności z poruszaniem się, mają problemy z kręgosłupem, chorują na pourazowe zmiany neurologiczne lub choroby przewlekłe, takie jak stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona.

Łóżka rehabilitacyjne charakteryzują się szeregiem funkcji, które pozwalają na dopasowanie łóżka do indywidualnych potrzeb pacjenta. W zależności od modelu, mogą mieć funkcję regulacji wysokości, pochylenia oparcia, podnóżka, czy też regulacji twardości i elastyczności materaca. W niektórych modelach zastosowano również systemy antyodleżynowe, które zapobiegają powstawaniu odleżyn u pacjentów, którzy spędzają długi czas w pozycji leżącej.

Ten specjalistyczny sprzęt stosowany jest zarówno w szpitalach, przychodniach, ośrodkach rehabilitacyjnych, jak i w domu w przypadku osób, które wymagają długotrwałej opieki medycznej. Ich stosowanie ma na celu zwiększenie komfortu pacjenta oraz ułatwienie przeprowadzania zabiegów rehabilitacyjnych, co przyczynia się do skuteczniejszej rehabilitacji i szybszego powrotu do zdrowia.

Łóżka rehabiliatacyjne – dlaczego warto je wypożyczać?

Wypożyczanie łóżek rehabilitacyjnych jest często bardziej opłacalne niż sam zakup. Przede wszystkim są to kosztowne urządzenia medyczne. Wynajmując konkretny model, pacjent lub opiekun nie musi ponosić wysokich kosztów zakupu sprzętu, a jedynie opłaty za wynajem.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych umożliwia również dostęp do tego specjalistycznego sprzętu w krótkim czasie. Pacjent lub jego opiekun nie musi czekać na realizację zamówienia i dostawę sprzętu. Co bardzo istotne, w takich miejscach można wypożyczyć łóżka w różnych rozmiarach i konfiguracjach, co pozwala na ich indywidualne dopasowanie do potrzeb pacjenta. Pacjent może sobie wybrać sprzęt, który najlepiej odpowiada jego potrzebom i wymaganiom. Dobrze jest mieć także na względzie, że konkretne sklepy, jak chociażby SKIB-MED, oferują również serwis takich urządzeń, a także stały kontakt w przypadku jakichkolwiek pytań ze strony pacjenta.