dodatki krawieckie

Półkółka metalowe – czym się charakteryzują?

Półkółka metalowe jest to element codziennego użytku, z którego istnienia wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary nie rzuca się w oczy, jednak jest powszechnie używany w paskach, torebkach lub smyczach. Dobrze komponuje się także jako element dekoracyjny. Co warto o nim wiedzieć?

Półkółka metalowe – czym są?

Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale półkółka metalowe są nieodłącznym elementem przedmiotów codziennego użytku. Swoje zastosowanie znajdują w wielu przypadkach, jednak najczęściej wykorzystuje się je jako element pasków i torebek. Ich zadaniem jest łączyć ze sobą dwa elementy produktów, lecz także samodzielnie tworzyć oryginalne zaczepy w odzieży. W tej roli spotkać je możemy w koszulach i marynarkach.

Inną nazwą tego typu wyrobów są d-ringi. Znaleźć je możemy także w różnych rodzajach smyczy. Mogą one spełniać funkcje uchwytu w smyczach reklamowych, ale również służyć będą jako proste zaczepy do regulacji długości smyczy dla zwierzaków. Półkółka metalowe umożliwiają także samo mocowanie smyczy. Są to bardzo praktyczne funkcje, jednak ze względu na swój niewielki rozmiar elementy te są często niezauważane.

Półkółka metalowe – element dekoracji odzieży.

Warto wiedzieć, że opisywane elementy nie muszą pełnić jedynie funkcji praktycznych. Równie dobrze mogą się one skomponować jako dodatek dekoracyjny do naszych ubrań. Dwa półkola mogą tworzyć oryginalne zapięcia dodatków galanteryjnych i odzieżowych. Dobrym pomysłem jest zamocować je na materiale lub pasku, przełożyć drugi koniec produktu przez oba elementy i mamy wspaniały element dekoracyjny.

Gdy używamy półkółek metalowych jako część zdobienia, warto także spróbować skomponować go z innymi dodatkami. Jest to moment, w którym możemy wcielić się w rolę projektantów i puścić wodze wyobraźni. Dekorując nasze ubrania można wykorzystać guziki, tasiemki lub sznurki. Wartymi umieszczenia na odzieży są także koronki i gipiury. Zdobienia mogą dać naszym ubraniom zupełnie nowe życie.