skup aut

Skup samochodów ciężarowych – jak działa?

Co zrobić z autem ciężarowym, które nie spełnia naszych wymogów? Czy sprzedać go osobie prywatnej, czy może jednak udać się na skup? Skup aut ciężarowych cieszy się coraz większą popularnością. Co należy o nim wiedzieć? Jak sprzedać auto na skupie?

Czym jest skup aut ciężarowych?

Skup samochodów ciężarowych to miejsce, w którym można sprzedać swoje auto ciężarowe lub maszynę. Najczęściej na sprzedaż auta w skupie, decydują się osoby, dla których naprawa auta znacząco przekracza jego wartość. Jeśli samochód ciężarowy jest uszkodzony, ma porysowany lakier, brudną tapicerkę, nie ma wykupionego OC czy ważnego przeglądu, może być trudno sprzedać takie auto. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż auta ciężarowego w specjalnym skupie. Gdy oddaje się pojazd do komisu, to jest on wciąż własnością kierowcy, a sprzedając samochód na skupie, tracimy prawo własności. Skup to dobre rozwiązanie, gdyż można sprzedać w nim auto w każdym stanie technicznych i wizualnym, nawet bez ważnego przeglądu technicznego.

Jak to wygląda w praktyce skup aut ciężarowych?

Skup aut samochodów ciężarowych i maszyn biznes składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich jest stosunkowo najkrótszy. Polega na poinformowaniu skupu o stanie technicznym pojazdu. W tym etapie nie ma konieczności wychodzenia z domu. O stanie technicznym samochodu można poinformować drogą internetową lub telefoniczną. Następnie dochodzi do spotkania właściciela samochodu ciężarowego i przedstawiciela skupu. Pracownik firmy skupującej auta ciężarowe musi obejrzeć pojazd, ocenić jego stan techniczny i wizualny. Na tej podstawie dokonuje wyceny pojazdu. Później następuje podpisanie umowy przez obydwie strony, a właściciel pojazdu dostaje zapłatę. W tym samym momencie dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu zostają unieważnione. Szybkość transakcji zależy od szybkości podjętej decyzji przez właściciela pojazdu. Im szybciej zgodzi się na zaproponowaną wycenę, tym szybciej otrzyma pieniądze za pojazd czy maszynę. Transakcja może być zakończona jeszcze w tym samym dniu roboczym.