ochrona roslin

Środki ochrony roślin dla rolników – na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Każdy rolnik dba oczywiście w pierwszej kolejności o to, by mieć jak najwięcej zdrowych plonów, które sprzeda za ich pełną wartość. Dużą rolę w tym procesie odgrywa odpowiednie zabezpieczenie tych roślin. Do tego służą środki ochrony roślin dla rolników. Na jakie produkty tego typu warto zwrócić uwagę i gdzie je zakupić?

Gdzie można kupić środki ochrony roślin dla rolników?

Chcąc kupić środki ochrony roślin w Opolu należy odszukać dobry sklep z asortymentem dla rolników, czy też dobry sklep rolniczy. Oczywiście w wypadku większości gospodarstw znacznie lepszym pomysłem będzie duża firma handlowa, która oferuje hurtowe ilości różnych artykułów przydatnych w rolnictwie.

Bardzo często taką działalność prowadzą firmy, które mocno koncentrują się na rolnictwie i nie tylko prowadzą sprzedaż środków ochrony roślin, ale też skup rzepaku w Opolu, gdzie rolnicy, którzy zaopatrzą się w dobre i skuteczne środki ochrony będą mogli następnie sprzedać swoje obfite plony.

Na jakie środki ochrony roślin warto zwrócić uwagę?

Istnieje naprawdę wiele środków, które pozwalają na ochronę roślin. Dzielimy je na poszczególne typy w zależności od tego, przed jakimi zagrożeniami chronią one rośliny. Z tego powodu wyróżniamy na przykład herbicydy służące do zwalczania chwastów, fungicydy, które niszczą grzyby, czy też zoocydy, które działają przeciw zwierzętom. Bardzo ważne są też insektycydy, które eliminują owady będące ogromnym zagrożeniem dla plonów.

To jednak nie wszystkie środki, które wykorzystujemy w rolnictwie. Obecne są także tak zwane adiuwanty. Same w sobie nie mają absolutnie żadnego wpływu na ochronę roślin. Nie stosuje się ich jednak samodzielnie, a wykorzystywane są w formie substancji pomocniczych, które znacząco wspomagają działanie środków ochrony roślin. Spotykamy dwa główne rodzaje adiuwantów. Pierwsze to adiuwanty aktywujące, które wspomagają wchłanianie substancji ochronnych przez tkanki roślin. Drugie to adiuwanty modyfikujące, które wspomagają kondycję wody, którą dostarcza się roślinom.