nagrobek

Zdjęcia na pomnik – jak wybrać najlepsze?

Zdjęcie na pomnik pozwala upamiętnić zmarłą osobę, aby jej twarz została w pamięci bliskich na zawsze. Współcześnie istnieje wiele sposobów utrwalenia wizerunku. Jaką ofertę mają dla klientów zakłady pogrzebowe?

Kto wykonuje zdjęcia na pomnik?

Wykonywanie zdjęć nagrobkowych jest jedną z usług oferowanych przez zakłady pogrzebowe. Przygotowaniem takich fotografii zajmują się firmy w całej Polsce. Osoby z województwa podlaskiego zainteresować może, gdzie można zrobić zdjęcia na pomnik w Białymstoku. Usługę taką ma zakład kamieniarski państwa Rutkowskich.

Zdjęcie na pomnik należy do zakładu pogrzebowego dostarczyć osobiście. Obsłudze firmy nie przekazuje się jednak tradycyjnej fotografii, lecz jej skan. Co ważne, powinien być on w możliwie jak najwyższej rozdzielczości. Parametr ten to DPI (ang. dots per inch), czyli liczba punktów na cal określająca szczegółowość obrazu.

Jakie są zalety zdjęć nagrobkowych?

Zdjęcie na pomnik jest przede wszystkim wspaniałą pamiątką po zmarłej osobie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku kolejnych pokoleń. Kilkadziesiąt lat po śmierci człowieka jego twarzy mógłby już nikt nie znać.

Zaletą zdjęć nagrobkowych jest ponadto możliwość zmiany wyglądu pomnika. Aby bliscy mogli spędzić na cmentarzu więcej czasu, warto zamówić również ławkę. Z tego udogodnienia skorzystają szczególnie osoby starsze. Przyda się np. podczas mszy w dniu Wszystkich Świętych. Ławeczki na cmentarz w Białymstoku również wykonuje zakład państwa Rutkowskich.

Z czego wykonuje się zdjęcia na pomnik?

Zdjęcia na pomnik wykonywane są na porcelanie lub krysztale. Wizerunek osoby zmarłej wypalany zostaje w piecu. Zastosowanie takich materiałów gwarantuje trwałość podobizny i jej odporność na warunki atmosferyczne.

Dodatkowo można dostosować do preferencji klientów każde zdjęcie na pomnik. W Białymstoku istnieje wiele zakładów pogrzebowych, które się w tym specjalizują.

Bliscy mają możliwość zamówienia wizerunku w różnych barwach. Często wybierany jest motyw czarno-biały. Zakłady pogrzebowe oferują także wykonywanie zdjęć kolorowych lub w sepii.