rachunkowosc

Biuro rachunkowe – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Biura rachunkowe oferują usługi, dzięki którym można zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Ich oferty często nie ograniczają się tylko do księgowości. Oto powody, dla których warto wybrać biuro rachunkowe.

Jakie usługi świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe to przedsiębiorstwa świadcząca usługi księgowe zarówno dla firm, jak i osób fizycznych. Swoją księgowość bardzo często powierzają im właśnie przedsiębiorstwa. Przykładem jest Alba, biuro rachunkowe w Przemyślu, które świadczy taką usługę dla firm różnej wielkości.

Alba oferuje również usługi z zakresu kadr i płac. Oprócz tego przedsiębiorca może zlecić też prowadzenie spraw administracyjnych firmy oraz zamówić szkolenie własnych pracowników. Oferta dla osób fizycznych obejmuje zwrot podatku VAT z tytułu pracy za granicą i pomoc w uzyskaniu miejscowych zasiłków.

Co przemawia za wybraniem biura rachunkowego?

Kwestie finansowe nie są łatwe dla osoby, która nie zajmuje się tym zawodowo. Z tego właśnie powodu zwrot podatku VAT z zagranicy w Przemyślu to godna uwagi oferta dla osób z województwa podkarpackiego. Dzięki temu zyskują pewność, że otrzymają pełen zwrot należnych im pieniędzy.

W przypadku firm przekazanie obsługi finansowej zapewnia duże oszczędności. Pracodawca ogranicza w ten sposób koszta, jakie by poniósł na rekrutację, zatrudnienie i regularne szkolenia pracowników. Nie ma też potrzeby organizowania miejsca na dokumentację. Umożliwia to wynajęcie firmie siedziby o mniejszej powierzchni, a tym samym jeszcze lepszą optymalizację kosztów.

Jakie formalności są potrzebne przy współpracy z biurem rachunkowym?

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na powierzenie księgowości biuru rachunkowemu, zobowiązani są do zgłoszenia tego faktu urzędom. Jednym z nich jest Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Adres biura rachunkowego należy dostarczyć także do Urzędu Skarbowego odpowiedniego dla adresu siedziby firmy. Na przedsiębiorcy spoczywa też obowiązek zapewnienia dostępu do ksiąg rachunkowych państwowym organom kontroli.