Drewniane gałki do mebli

Rzadko pamiętamy, że na odbiór i estetykę pomieszczeń często wpływają szczegóły – małe rzeczy, które razem skomponowane tworzą niepowtarzalny wystrój. I, mimo że z takimi możliwościami aranżacyjnymi raczej nie kojarzą nam się gałki, to w rzeczywistości swoim szerokim wyborem, otwierają sposobność do odmiany całościowego wyglądu mebli. To też świetna alternatywa dla całkowitego remontu, który pochłania ogromne ilości czasu i pieniędzy – nowe gałki skutecznie odświeżą mieszkanie niewielkim kosztem.

Gałki meblowe do różnych wnętrz

To małe akcesoria meblowe, z których pomocą otwieramy półki czy szafki. Ich montaż jest stosunkowo prosty i raczej nie sprawia problemów. Ten element nie ma jednak jedynie funkcjonalnego i praktycznego zastosowanie, a powinien cieszyć również oko i dopełniać styl mebli. To akcesorium to niewielki detal, ale tkwi w nim ogromny potencjał, który można sprytnie przemycić i wykorzystać w każdym domu. Ich stylistyka pozwala spersonalizować meble i umiejętnie odmienić styl całego pokoju.

Rynek branży wnętrzarskiej oferuje na tyle szeroki wybór pod względem zarówno kolorów, materiałów, jak i rozmiarów, że niemal każdy znajdzie coś zgodnie z upodobaniami i oczekiwaniami. Mogą mieć zabawne kształty – chmurki, żabki czy serduszka, takie będą idealne do pokoi najmłodszych i staną się miłym akcentem, który uczyni go jeszcze bardziej przytulnym. Proste kształty bez urozmaiceń będą idealne do surowych wnętrz, na przykład w loftowym czy skandynawskim klimacie. W bogatym wnętrzu glamour nie może zabraknąć biżuteryjnych, kryształowych uchwytów najczęściej w kształcie diamentów. Dzięki temu wnętrze nadal będzie się prezentować bardzo klasycznie, ale zarazem nowocześnie.

Uchwyty meblowe – z czego powinny być wykonane?

Podejmując konkretny wybór oprócz kształtu i wyglądu, warto zwrócić uwagę na jakość i materiał wykonania. Mimo zwykle niskiej ceny powinniśmy postawić na solidne gałki, które będą nam służyć przez długi czas. Najbardziej odporne na uszkodzenia będą te stworzone z naturalnych materiałów jak: drewno lub ceramika. Pod uwagę należy wziąć również łatwość w utrzymaniu czystości gałek z konkretnego surowca. Metalowe gałki będą najcięższe do czyszczenia.

Gałki drewniane

Warto się nad nimi pochylić, bowiem drewno to ważne tworzywo dla naszej manufaktury, które posiada szereg zalet. Te zalety kształtują się i mogą być wykorzystywane w zależności od gatunku i sposobu wykończenia. Drewno niesie za  sobą naprawdę różnorodne możliwości. Ręcznie szlifowane, wypolerowane i dopieszczone to coś dla przywiązanych do tradycji klasyków. Proste kształty i podstawowa obróbka sprawdzą się w pomieszczeniach użyteczności publicznej, gdzie najważniejsza jest uniwersalność i prostota. Najczęściej gałki drewniane do mebli wykonane są z dębu, jesionu i klonu. Ich efektowne słoje i odcienie pozwalają tworzyć piękne uchwyty. W zależności od wybranej estetyki mogą być impregnowane woskiem, olejem lub lakierowane. Drewniane gałki mogą być tworzone również z domieszką innych dodatkowych tworzyw.