Jak szukać tanich połączeń lotniczych?

Jak szukać tanich połączeń lotniczych?

Samolot bez wątpienia jest najszybszym środkiem transportu z jakim mamy do czynienia. Choć jeszcze kilkanaście lat temu latanie było zarezerwowane tylko dla najzamożniejszej części społeczeństwa, obecnie bilety lotnicze można kupić taniej niż bilety kolejowe czy autokarowe. Dlatego nie dziwi fakt, że z każdym rokiem przybywa podróżnych decydujących się na wycieczki w najodleglejsze zakątki świata ze względu na atrakcyjne oferty międzynarodowych przewoźników. Szukanie tanich połączeń lotniczych nie jest jednak najprostszym zadaniem, choć coraz bardziej zaawansowane technologicznie narzędzia internetowe pomagają nam w szybkim i sprawnym przeglądaniu ofert kilkudziesięciu linii lotniczych z kraju i ze świata. Zatem jak rozpocząć swoją przygodę z tanimi biletami lotniczymi?

Tanie loty: elastyczny kalendarz

Wiele osób dostosowuje datę swojego wyjazdu zagranicznego do terminu urlopu, a nie odwrotnie. Sztywne ramy czasowe często są największą przeszkodą w znalezieniu najbardziej atrakcyjnych cen biletów lotniczych – te często można „dorwać” w bardzo przystępnej cenie szukając nie dalej niż miesiąc przed ewentualnym wyjazdem. Nierzadko zdarza się, że bilety „last minute” wiążą się z niezwykle krótkim okresem oczekiwania na wylot – bilety do takich krajów jak Włochy, Portugalia czy Norwegia można zakupić już za kilkadziesiąt złotych, wliczając w to również bilet powrotny. Elastyczny grafik stwarza dużo więcej możliwości, zwłaszcza w dobie popularyzacji wyjazdów typu city break.

Tanie loty: połączenia z przesiadkami

Loty międzykontynentalne to ogromne wyzwanie finansowe. Połączenia lotnicze do Ameryki Północnej czy Południowej to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Najbardziej kosztowne okazują się loty bezpośrednie, które bez wątpienia są najwygodniejszą opcją, mając w perspektywie kilkunastogodzinną podróż za ocean. Można jednak skutecznie obniżyć koszty związane z połączeniami lotniczymi wybierając te z opcją przesiadki. W porównaniu z lotami bezpośrednimi, ich ceny mogą być niższe nawet o 10-20%, w zależności od wybranego przewoźnika. Dodatkową zaletą lotów przesiadkowych jest możliwość zwiedzenia kraju, w którym planujemy zmianę środka transportu.

Tanie loty: monitorowanie sytuacji na bieżąco

Tanie bilety lotnicze są bardzo łakomym kąskiem dla osób, które pragną zwiedzać świat bez nadwyrężania swojego domowego budżetu. Dlatego też oferty „last minute” znikają w mgnieniu oka, co dla wielu oznacza koniec marzeń o wakacjach marzeń za grosze. Jedyną szansą na uniknięcie przykrej niespodzianki jest trzymanie ręki na pulsie. Jak to zrobić? Ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług internetowych wyszukiwarek tanich połączeń. Wiele portali oferuje opcję informowania poprzez wiadomości e-mail czy SMS o najlepszych dostępnych okazjach. Warto również skorzystać z pomocy znajomych mających większe doświadczenie w poszukiwaniu tanich biletów.

Tanie loty: porównywarki internetowe

Wielu amatorów tanich biletów lotniczych rozpoczyna swoją przygodę z tanim podróżowaniem od wyszukiwarek tanich połączeń. Coraz więcej portali internetowych działa w oparciu o wygodne w obsłudze porównywarki cen, które działają w obrębie kilkunastu czy kilkudziesięciu międzynarodowych przewoźników. Atrakcyjne oferty zebrane w jednym miejscu to doskonała okazja do upolowania prawdziwych perełek nie wychodząc z domu.