Problem ze spakowaniem bagażu podręcznego? Kilka sprawdzonych trików

Problem ze spakowaniem bagażu podręcznego? Kilka sprawdzonych trików

Wyjazd zagraniczny jest dobrą okazją do oderwania się od codzienności i naładowania baterii. Niestety im bliżej upragnionego urlopu, tym narasta w nas napięcie związane z pakowaniem walizki. Ta część przygotowań do podróży niezmiennie pozostaje znienawidzona przez miliony Polaków, jednak wcale nie musi tak być. Co prawda dłuższe podróże za granicę często wymagają zaopatrzenia się w bagaż rejestrowany, który w zależności od przewoźnika, wiąże się z dodatkową opłatą. Jednak gdy wybieramy się na kilkudniowy czy tygodniowy wypad do jednego z krajów Europy, umiejętnie spakowany bagaż podręczny może w zupełności sprostać naszym osobistym potrzebom. Choć przestrzeń w niewielkiej walizce może wydawać się niewystarczająca, przy zastosowaniu kilku sprawdzonych rozwiązań można zmieścić w niej wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Jak to zrobić?

Bagaż podręczny: rolowanie odzieży

Najczęstszą przyczyną problemów ze efektywnym spakowaniem walizki na wyjazd jest składanie ubrań w tradycyjną kostkę. Choć wydaje się, że tylko w takiej formie ubrania nie ulegną dużym zagnieceniom podczas podróży, to istnieje inny, bardziej skuteczny sposób zapewniający nam nie tylko schludnie złożoną odzież, ale również więcej wolnego miejsca w bagażu podręcznym. Rolowanie ubrań pomaga zaoszczędzić przestrzeń w niewielkiej walizce, a dodatkowo umożliwia bardziej przejrzystą organizację jej zawartości.

Bagaż podręczny: uzupełnienie wolnej przestrzeni w butach

Nie oszukujmy się – buty stanowią jeden z najbardziej problematycznych elementów zawartości bagażu podręcznego. Zajmują zdecydowanie za dużo miejsca, co sprawia, że nierzadko jesteśmy zmuszeni do zrezygnowania z innych, równie przydatnych rzeczy. Istnieje jednak skuteczny sposób na zagospodarowanie wolnych przestrzeni w butach – wypełnienie ich np. bielizną. Majtki, bokserki czy skarpety są niezwykle elastyczne, jeśli chodzi o ich strukturę, dlatego też warto przechowywać je w butach, oczywiście uprzednio dobrze zabezpieczone woreczkiem próżniowym.

Bagaż podręczny: torby próżniowe

Jeśli już o nich mowa, są one niezbędnikiem dla każdego, kto marzy o uporządkowanej, a co najważniejsze, bardziej pojemnej walizce podróżnej. Zabranie ze sobą na pokład samolotu pełnowymiarowych produktów takich jak żele pod prysznic, szampony czy balsamy do ciała jest niemożliwe – środki bezpieczeństwa zaostrzone od czasu zamachów na World Trade Center zabraniają wnoszenia do samolotu opakowań z płynnymi substancjami powyżej 100ml. Takich buteleczek możemy zabrać ze sobą max. 10. Aby uniknąć katastrofy związanej z wylaniem się zawartości podręcznych kosmetyków, warto zabezpieczyć je torbą próżniową. Co więcej, to tego typu woreczków warto również wrzucić dodatki czy bieliznę – znacznie zmniejszą wtedy swoją objętość.

Bagaż podręczny: tylko najpotrzebniejsze rzeczy

Czy 10 t-shirtów aby na pewno jest nam potrzebnych na kilkudniowy wyjazd za granicę? Często zabieramy ze sobą zdecydowanie za dużo ubrań, których w miejscu docelowym naszej podróży ostatecznie nawet nie zakładamy. Przed rozpoczęciem pakowania warto stworzyć listę rzeczy, bez których absolutnie nie możemy się obejść. W ten sposób zaoszczędzimy wiele cennego miejsca, które możemy wypełnić pamiątkami ze swojej podróży.