Weekend za granicą: gdzie pojechać?

Weekend za granicą: gdzie pojechać?

Podróżowanie staje się coraz popularniejszym sposobem na produktywne spędzanie wolnego czasu. Dzięki tanim połączeniom lotniczym można bez przeszkód podróżować do najskrytszych zakątków Europy za ceny, które nie godzą w możliwości finansowe większości Polaków. Kiedyś szczytem marzeń był weekendowy wyjazd w polskie góry czy nad jezioro, a dziś możemy cieszyć się krótkimi wypadami do europejskich metropolii na czele z Rzymem, Barceloną czy Lizboną nie wykorzystując przy tym płatnego urlopu. Co prawda sytuacja związana z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa skutecznie uniemożliwia nam swobodne poruszanie się w obrębie kraju, nie wspominając już o podróżach międzynarodowych, jednak warto już teraz przygotować się do momentu, w którym życie codzienne wróci do normalności. Zatem gdzie spędzić miły weekend za granicą?

Weekend za granicą: Słowenia

Jeden z najbardziej niedocenianych krajów byłej Jugosławii, który pomimo swojej niewielkiej powierzchni z każdym rokiem staje się jeszcze bardziej atrakcyjny pod względem turystycznym. Słowenia leży w sąsiedztwie takich europejskich mocarstw jak Włochy czy Austria, jednak zdecydowanie wygrywa z nimi pod względem cen – zakwaterowanie i wyżywienie w Lublanie, czyli stolicy kraju, jest bardzo atrakcyjne dla turystów, tym bardziej gdy planujemy spędzić tam jedynie 1-2 noce. W Słowenii nie brakuje malowniczych miejsc na czele z Jeziorem Bled czy Alpami Julijskimi. Dla fanów skoków sportów zimowych miejscem obowiązkowym do odwiedzenia jest dolina Planica ze słynnym mamutem do lotów narciarskich oraz Kranjska Gora, jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w tej części Europy.

Weekend za granicą: Amsterdam

Stolica Holandii, która znana jest przede wszystkim z urokliwych kanałów i klimatycznych uliczek, tysięcy rowerzystów oraz Czerwonej Dzielnicy, która niekoniecznie cieszy się dobrą sławą ze względu na naszpikowanie klubami nocnymi. Najlepszym sposobem na zwiedzenie Amsterdamu jest wypożyczenie tradycyjnego holenderskiego roweru lub przemierzenie Starego Miasta pieszo. Na zwiedzenie stolicy Holandii dwa dni w zupełności wystarczą, dlatego warto wypożyczyć samochód i wybrać się na przedmieścia Amsterdamu, podziwiając pola tulipanów czy kultowe już wiatraki.

Weekend za granicą: Wiedeń

Podróż samochodem z południowej części naszego kraju do stolicy Austrii to zaledwie kilka godzin za kierownicą, dlatego tak chętnie podróżujemy do Austrii i to nie tylko po to, by pojeździć na nartach w tamtejszych Alpach. Wiedeń to jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, łącząca w sobie tradycję z nowoczesnością. W austriackim mieście na każdym kroku można natknąć się na słynne zabytki – Pałac Schönbrunn czy Hofburg, pałac władców Austrii to obowiązkowe punkty do zaliczenia dla każdego entuzjasty historii i kultury europejskiej. W Wiedniu znajdziemy również Prater, czyli najdłużej funkcjonujący park rozrywki na świecie.

Weekend za granicą: Praga

Oczywiście mowa o stolicy Czech, a nie o jednej z dzielnic Warszawy. Czeska Praga zdaniem wielu turystów to jedno z najbardziej urokliwych miast na mapie Europy. Podobnie jak w przypadku Pragi można wybrać się samochodem lub wybrać pociąg czy autokar. Koszt weekendowego wyjazdu we dwoje zdecydowanie jest w zasięgu wielu Polaków, dlatego przemierzając uliczki Starego Miasta niemal na każdym kroku można natknąć się na naszych rodaków. Będąc w Pradze koniecznie trzeba zobaczyć m.in. Zamek na Hradczanach czy Jozefow, czyli dzielnicą żydowską.