Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym – sprawdź sprawdzone sposoby

Urządzanie mieszkania w stylu industrialnym stanowi nie lada wyzwanie dla miłośników dobrego desingu, jednak przy odrobinie zaangażowania można stworzyć przestrzeń w której będzie chciało się przebywać. Idealnie odzwierciedlają styl loft pofabryczne przestrzenie, w których aż roi się od cegły, betonu, miedzi i czerni. Pełno w nich widocznych kabli, ale także akcentów mocno ocieplających pomieszczenia. O jakich mowa, jak wprowadzić styl loft do swojego mieszkania? Sprawdź.

Czym się wyróżnia styl loft

Styl loft wyróżnia się tym, że mocno stawia się w nim na przestrzeń. Oznacza to w praktyce, że można wykorzystać nie tylko tą ogromną – co oczywiście jest najbardziej pożądane, ale także tą niewielką. Jeśli odpowiednio podejdziemy do tematu mamy szansę na stworzenie takiej, której nie powstydzi się żaden światowej klasy projektant wnętrz. Jak to zrobić? Nie bójmy się tego, że nasze mieszkanie będzie połączone. Możemy spokojnie odnaleźć się w przestrzeni w której jedno pomieszczenie stanowi kuchnia, łazienka, sypialnia, gabinet, a także salon. Jeśli postawimy na grę dodatków i akcentów, to możemy stworzyć mieszkanie bardzo komfortowe, wygodne i przede wszystkim nowoczesne.

Podział na strefy można wykonać za pomocą dodatków i akcesoriów na ścianach. Świetnie w tym sprawdzi się zarówno cegła, jak i beton architektoniczny, który bez wątpienia jest wizytówką stylu loft. Koniecznie także weźmy pod uwagę potencjał kolorów. Bez wątpienia najbardziej charakterystycznym będzie czarny. A może farba tablicowa w kuchni? Nie dość, że zyskamy podział na strefy, kto jeszcze możemy ją wykorzystać do robienia np. listy zakupów czy też spisywania ulubionych przepisów.

Kolorystyka w stylu loft

Styl loft wręcz uwielbia kolory naturalne – biele, beże, jak również gliniane, czarne, ceglane. Słowem – możemy nimi grać do woli, łączyć je, szachować tak, aby tworzyć przestrzeń surową, ale jednocześnie przytulną. Nie bójmy się także betonu architektonicznego – ten na pewno stworzy ciekawe dekory nie tylko na ścianie w sypialni, ale także np. salonie. Może ściana telewizyjna z nim w roli głównej? Na pewno będzie szalenie ciekawie, a amatorzy dobrego designu nie przejdą obok nich obojętnie.

Styl loft jest bardzo modny i niewiele wskazuje na to, że miałoby się to zmienić. Jeśli postawimy na jego założenia wespół z naszym indywidualnym poczuciem smaku, to stworzymy przestrzeń w której będziemy czuć się komfortowo.