Lubisz ostro trenować? Zobacz, jakie koszulki męskie treningowe sprawdzą się na siłowni

Każdy pasjonat sportu i aktywnego relaksu, zanim uda się na siłownię lub intensywny trening na dworze, musi skompletować swój strój treningowy. Po wyborze butów oraz bielizny przychodzi czas na ogromną selekcję w dziale – sportowe koszulki męskie. Koszulki treningowe poddawane są ciężkim próbom podczas wykonywanej aktywności fizycznej, dlatego tak istotny jest prawidłowy ich dobór. Jakie więc przyjąć kryteria i jaką koszulkę ostatecznie wybrać na intensywny trening?

Zdecyduj się na odpowiedni materiał

Wszyscy kochają krótkie koszulki. Jest to obowiązkowy asortyment szafy każdego mężczyzny, który posiada niejeden taki zestaw w swojej szafie. Z reguły są tą bardzo przyjemne w dotyku koszulki bawełniane. Nadają się one na każdą okazję, wyjście ze znajomymi, z dziewczyną czy wyprawę do sklepu lub do parku. Wraz ze wzrostem temperatury powietrza, warto postawić na męskie koszulki na lato.

Podczas intensywnej aktywności fizycznej, ciało człowieka się poci, a naturalne materiały takie jak bawełna lub len, pochłaniają wilgoć. W efekcie koszulka staje się ciężka, mokra oraz nieprzyjemna w dotyku, co nie sprzyja komfortowemu treningowi. W związku z tym, najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na mieszanki tworzyw sztucznych takich jak: poliester i poliamid. Koszulki sportowe z tych materiałów, charakteryzują się lekkością i przewiewnością (o czym pisał serwis radio90.pl). Ponadto nie pochłaniają potu ani się nie gniotą. Czyni je to rewelacyjnym rozwiązaniem na sale treningowe.

Interesującym rozwiązaniem może okazać się koszulka kompresyjna. Jej ogromną zaletą jest intensywne przyleganie do ciała, które ma pozytywny wpływ na stabilizację mięśniową podczas treningu. Pozytywnie wpływa również na ilość dostarczanego tlenu do komórek i usprawnia przepływ krwi.

Dopasuj ulubiony krój koszulki sportowej

Podejmując trening, można zdecydować się na jeden z trzech popularnych krojów koszulek męskich.

  • koszulka z krótkim rękawem – jest to najczęstszy wybór podczas treningów na siłowni. Uniwersalność i wygoda są niezaprzeczalnymi atutami.
  • bezrękawnik – jest to rodzaj koszulki treningowej, na który decydują się osoby, chcące uwydatnić swoje mięśnie ramion i barków, co również sprzyja kontroli ruchu podczas pracy na siłowni.
  • koszulka z długim rękawem – jest to wybór zalecany przy rozgrzewce, aby wspomóc proces podniesienia temperatury ciała. Inną sytuacją, podczas której koszulka z długim rękawem idealnie się sprawdzi, jest bieganie i wykonywanie ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Decydując się na specjalistyczne koszulki do biegania męskie lub koszulki na siłownię, warto zwrócić uwagę na to, czy są one termoaktywne. Cecha ta w znaczny sposób wpływa na odprowadzanie potu, przez co nie gromadzi się on na ciele trenującego.

Wybierz optymalny rozmiar

Zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że sportowa koszulka męska powinna być dopasowana, inni za to, że o rozmiar większa. Jest to kwestia mocno indywidualna, a decydującym czynnikiem powinien być przede wszystkim komfort. Jeżeli ćwiczący, chce podkreślić swoje mięśnie, podczas treningu siłowego, zdecyduje się na drugi wariant. W sytuacji, gdy ktoś zaczyna przygodę z siłownią, może czuć się swobodniej w luźniejszym stroju.

Podsumowanie

Tyle ile jest osób na siłowni, tyle pojawi się opinii na temat idealnej sportowej koszulki męskiej. Najistotniejsze jest to, aby trenująca osoba, po dokonaniu tego jakże ważnego wyboru, czuła się komfortowo i kompletnie. Zestaw koszulek męskich, jaki będzie wykorzystywany podczas treningu, powinien być orężem, wspomagającym motywację i rozwój.