kalkulator frankowy

Kalkulator frankowy, czy warto mu zaufać?

W Internecie dostępnych jest wiele kalkulatorów, w tym kalkulatory frankowe. Ich duża zaletą jest darmowy charakter. Sumy jakimi kuszą sprawiają, że przybywa osób zainteresowanych unieważnieniem kredytu we frankach, bo właśnie temu służą obliczenia wykonywane przez kalkulator frankowy.

Kalkulator, ale który?

Wpisując w okno wyszukiwarki internetowej kalkulator frankowy otrzymamy dziesiątki wyników, linków kierujących do formularzy online obliczających potencjalne korzyści z unieważnienia kredytu frankowego w sądzie. Który zatem kalkulator wybrać? Co do zasady kalkulatory nie powinny się różnić dokładnością obliczeń. Niektóre formularze mają więcej pytań, uwzględniają więcej zmiennych przez co są dokładniejsze, niemniej są to wciąż dane szacunkowe. Czy można im zaufać? Pośrednio owszem, stanowią zachętę do działania w kierunku udowodnienia abuzywości zawartej z bankiem umowy na kredyt frankowy. Jednak warto przeanalizować sytuację racjonalnie i wziąć pod uwagę także czynniki ryzyka. Założenie sprawy frankowej wcale nie daje nam gwarancji na wygraną, tymczasem przegrywając w sądzie musimy ponieść koszty prowizji dla kancelarii frankowej, jak również inwestycję w opłaty związane z pomocą prawną.

Kalkulacja a analiza prawna

Poza kalkulacją zysku z unieważnienia kredytu należy wspomnieć również o analizie prawnej oferowanej przez wiele kancelarii frankowych, która jest niczym innym jak kalkulacja ryzyka. Oszacowanie korzyści i ryzyka pozwala podjąć ostateczną decyzję co do pozwu przeciwko bankowi. Na dalszym etapie niezbędna będzie jeszcze jedna decyzja dotycząca wyboru kancelarii frankowej, na jaką się zdecydujemy, by nas reprezentowała podczas trwania postępowania sądowego.

Dla kogo kalkulator

Kalkulator frankowy stworzony został z myślą o frankoiwczach nieprzekonanych do założenia sprawy frankowej. Dzięki wyliczeniom kalkulatora zdecydowanie łatwiej jest podjąć decyzję o wystąpieniu na drogę sądową. Wsparciem dla kalkulatorów są statystyki wygranych spraw frankowych na przestrzeni czasu. W ostatnich dwóch latach widać ogromny postęp w tej kwestii. Wyroków satysfakcjonujących frankowiczów jest coraz więcej a to głównie za sprawą orzecznictwa TSUE, które wzięło w obronę interesy kredytobiorców. Co prawda łatwo się mówi o udowodnieniu jedynie wystąpienia klauzuli niedozwolonej w umowie z bankiem, by uzyskać wyrok unieważnienia kredytu, jednak w praktyce wcale nie jest to aż takie łatwe. By dowieść swych racji warto zainwestować w profesjonalną pomoc prawną wykwalifikowanych prawników, wyspecjalizowanych w sprawach frankowych.

Kalkulacja spłaconego kredytu

Głównym bodźcem skłaniającym frankowiczów do założenia sprawy frankowej są wciąż uciążliwe wysokie raty do spłaty, jednak podkreślić należy, iż kalkulatory frankowe przystosowane są nie bez powodu do obliczeń korzyści z unieważnienia kredytu również w całości spłaconego. Warunkiem jest jednak to, by kredyt nie był wcześniej przewalutowany ani też nie została zawarta ugoda z bankiem dotycząca tegoż kredytu. Po tę możliwość sięga coraz więcej osób, które mogą odzyskać nienależnie wpłacone sumy w związku z horrendalnie wysokim kursem franka.