pojazd w leasingu

Leasing ciągników siodłowych – czy to się opłaca?

Leasing ciągników siodłowych jest popularnym sposobem tworzenia floty pojazdów przez firmy transportowe. Nic dziwnego, ponieważ przynosi wiele korzyści. Co zyskuje przedsiębiorca dzięki umowie z leasingodawcą?

Czym jest leasing ciągników siodłowych?

Zalety leasingu ciągników siodłowych przyczyniły się do powstania wielu firm oferujących takie pojazdy. Zyskują na tym klienci, którzy mogą przebierać w dziesiątkach konkurencyjnych, atrakcyjnych ofert. Co więcej, leasingodawcy działają w całej Polsce. Przedsiębiorcy z zachodnich województw mogą sprawdzić np. leasing ciągników siodłowych w Szczecinie. A na czym to polega?

Leasing ciągników siodłowych polega na wynajmie samochodów ciężarowych firmom transportowym. Przedsiębiorstwa oferujące taki sposób użytkowania aut zwykle proponują również leasing naczep. Usługobiorcom przynosi to szereg korzyści, które można podzielić na finansowe i użytkowe.

Dlaczego warto leasingować ciągniki siodłowe?

Leasing ciągników siodłowych pozwala na optymalizację kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorca może wpisać pojazdy do ewidencji środków trwałych i wliczać je w koszta. Kolejną zaletą tej formy użytkowania floty jest brak konieczności ponoszenia dużych wydatków na zakup samochodów.

Korzyścią z leasingu ciężarówek jest ponadto możliwość wymiany aut po zakończeniu umowy. W ten sposób firma transportowa zyskuje możliwość regularnej wymiany floty na nowocześniejszą. W trakcie użytkowania przedsiębiorca ma też pewność, że ewentualne naprawy będą zrealizowane właściwie. Pozwala na to współpraca leasingodawców z rzetelnymi warsztatami samochodowymi.

Od czego zależy wysokość raty leasingu ciągnika siodłowego?

Rata leasingu zależy przede wszystkim od przedmiotu umowy. Kluczowe znaczenie ma również długość kontraktu między leasingodawcą a klientem. Korzystniejsze są dłuższe umowy.

Wysokość raty zależy ponadto od opłaty inicjalnej. Trzeba zwrócić też uwagę na oprocentowanie rat. Może być ono stałe lub zmienne. W tym drugim przypadku na kwotę spłaty wpływ mają aktualne stopy procentowe.