aranzacja lazienki

Lustra – jak dopasować je do wystroju łazienki?

Lustra są wręcz nieodłączną częścią każdej łazienki. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na nudę i w każdej łazience będzie zamontowane to samo nudne lustro bez żadnych walorów estetycznych. W dzisiejszych czasach w aranżacji wnętrz bardzo dużą uwagę zwraca się właśnie na takie elementy jak nawet lustra. Jak więc dobrać je do wystroju łazienki?

Jak odpowiednio dopasować lustro do łazienki by było praktyczne?

Na start musimy oczywiście pamiętać o tym, że lustra w łazience pełnią funkcje przede wszystkim praktyczne i o to o tym warto pomyśleć zaczynając wybierać lustro. Z reguły uznaje się, że lustro musi mieć grubość co najmniej 4 milimetry. Wielkość zależy z kolei od pomieszczenia. W łazience dla gości może być ono zazwyczaj niewielkie tak by wystarczało jednak do podstawowych czynności higienicznych.

W łazience domowej sprawdzą się jednak lepiej nowoczesne lustra, które mają na przykład funkcję powiększania w danej części, a także są wystarczająco duże tak by każdy domownik nawet ten najmniejszy mógł czuć się swobodnie w łazience.

Jak dopasować lustra do wystroju w łazience?

W kwestii dopasowania luster do wystroju w łazience najważniejsza kwestia to styl samej łazienki. Jeśli jest ona wykonana w dość eleganckim, dostojnym stylu pełnym zdobień to również na lustro w takiej ramie warto się zdecydować. W ten sposób będzie ono dobrze pasować do reszty wystroju.

W wypadku łazienek w stylu skandynawskim czy też ekologicznym najczęściej polecane są lustra w drewnianych oprawach, które dobrze będą pasować do tych stylów i nadadzą łazience, nowoczesnego wyglądu. Do łazienek w stylu loft polecane są za to lustra, które korzystają z ram miedzianych bądź szklanych.

W dość minimalistycznych wnętrzach bez wielu elementów ozdobnych coraz częściej polecane są za to lustra bez ramy, które dobrze wpisują się w minimalizm, gdyż zajmują nieco mniejszą powierzchnię i nie zwracają na siebie uwagi ramą, a tym jaką mają funkcjonalność, która dla wielu ma największe znaczenie.