aranzacja wnetrz

Moda we wnętrzach 2022 – jakie style są ta topie

Wnętrzarskie trendy 2022 to przede wszystkim stawianie na wszystko, co naturalne – od mebli, po dodatki. Światowej sławy projektanci podkreślają bardzo mocno potencjał stylu eko w swoich projektach i zachęcają do tego, aby mocno stawiać na wszystko, co nadaje się do recyklingu. Modne wnętrza 2022 to takie, w których króluje minimalizm, prosta forma i funkcjonalność. Nie oznacza to jednak, że mamy zatrzymać się w tej konwencji. Możemy też szaleć formą, ale wszystko w granicach rozsądku.

​Modne wnętrza 2022 – styl eko na topie

Na pierwszym miejscu w sty eko wysuwa się wszystko, co naturalne, co pokazuje, że potencjał aranżacyjny materiałów i barw utrzymanych w tej konwencji jest naprawdę ogromny. Ponadto nie bójmy się stawiać na materiały pochodzące z recyklingu – w końcu takie działanie ma przyszłość i działa doskonale na utrzymanie środowiska naturalnego w jak najlepszym stanie przez jak najdłuższy czas.

Styl eko kocha len, bawełnę, drewno i ciepłe barwy. Nie brakuje w nim także barw ziemi, które już dawno temu były połączone podejściem do tematu wnętrz, który zakłada wprowadzenie do nich ładu i harmonii. Oczywiście nie musimy się zamykać w sztampowym podejściu. Projektanci zachęcają do zabawy formą, do różnego rodzaju zabiegów kolorystycznych – często nietypowych, ale pod jednym warunkiem. Nie może to zaburzyć harmonii we wnętrzu.

​Funkcjonalny minimalizm – wnętrzarskie trendy 2022

W największych trendach wnętrzarskich jest także stawianie na funkcjonalny minimalizm. Pamiętajmy jednak o tym, że to, co minimalne nie musi oznaczać nudy. Cała magia minimalizmu polega na tym, że może on stać się doskonałą bazą na tworzenie spersonalizowanej przestrzeni. Najważniejsze jest to, aby była ona skrojona na miarę naszych potrzeb, i jednocześnie miała swój niepowtarzalny charakter. Kolejna ważna kwestia to wprowadzanie do mieszkań i domów funkcjonalności.

Nie pozwalajmy na to, aby aranżacja była dziełem przypadku. Dobrze, jeśli będzie ona na tyle przemyślana, że stworzymy z jej pomocą wnętrze odzwierciedlające podejście do tematu dosyć mocno nawiązujące do harmonii i zachowania spójności stylu.

Rok 2022 we wnętrzach będzie upływał przede wszystkim pod znakiem harmonii i synergii. Kocha wszystko, co naturalne, co w kolorach może okazać się być ciekawe, ale jednocześnie ponadczasowe. Nie bójmy się pokazywać także w mieszkaniach i domach siebie. W końcu to nasza przestrzeń i powinna być mocno spersonalizowana.